کالَندز بِلاگ

انتخاب لباس کودکان

0

پوست بدن نوزادان بسیار حساس است به این دلیل قبل از هر چیز در هنگام خرید باید به جنس لباس دقت کنید. لباس نوزادان حتما باید از جنس نخ و پنبه باشد که  برای آن‌ها حساسیت ایجاد نکند.

به دنبال لباس هایی با قیمت کم نباشید. در این سن باید به خاطر سلامت کودک لباس با کیفیت بخرید. بهتراست در لباس نوزاد از دکمه  یا زیپ استفاده نشده باشد که باعث آزار نوزاد نشود.

در پوشاک نوزادان از دکمه‌های چفتی و ظریف استفاده شده باشد. پوشاک نوزادان باید دارای دکمه های زیادی باشد که پوشاندن لباس به آنها راحت تر باشد. بهتر است دکمه های لباس در جلوی آن باشد تا در موقع خواب کودک را اذیت نکند. لباس در تن نوزاد باید آزاد باشد و به بدن او نچسبد. لباس چسبان یا کش شلوار تنگ، نوزاد را اذیت می‌کند.

نکاتی درباره شست وشوی لباس نوزاد:

اگر مشاهده کردین که با شستن لباس ها، ملحفه و یا پتوی نوزاد علائمی مثل جوش، خشکی، پوسته‌ پوسته شدن یا قرمزی در پوست او ایجاد شد قبل از هر کاری باید آن لباس یا پتو را از نوزاد دور کنید چون ممکن است از شوینده نامناسبی برای شست و شوی لباس استفاده کرده باشید، که در این حالت باید لباس را چند بار به خوبی آب‌کشی کنید تا ماده شوینده از لباس خارج شود.

خرید و مشاهده انواع لباس نوزادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.