کالَندز بِلاگ

سونی بازی های بیشتری برای رایانه های شخصی منتشر خواهد کرد

0

پس از انتشار نسخه رایانه‌های شخصی بازی Days Gone، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی از برنامه‌های این کمپانی برای عرضه بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی استیشن برای رایانه‌های شخصی خبر داد. از آن زمان تا به امروز شایعات زیادی پیرامون بازی‌ انحصاری بعدی پلی استیشن که به رایانه‌های شخصی می‌آید منتشر شده است. بازی Uncharted 4: A Thief’s End، بازی Ghost of Tsushima و بازی Bloodborne از عناوینی بودند که شایعه در دست توسعه بودن پورت رایانه‌های شخصی آن‌ها منتشر شده بود.

با وجود این که هیچ تاییدیه‌ای بر شایعات قبلی منتشر نشده است، اما سونی با خرید استودیو Nixxes نشان داد برنامه‌های بزرگی برای عرضه بازی‌های انحصاری‌اش روی رایانه‌های شخصی دارد. این استودیو کهنه کار سال‌هاست روی پورت نسخه رایانه‌های شخصی بازی‌های بزرگ مختلف کار می‌کند. سری بازی Tomb Raider و بازی Deus Ex برخی از عناوینی هستند که این استودیو در سال‌های اخیر روی توسعه آن‌ها کار کرده است.

سونی دلیل خرید این استودیو را «ساخت محتوای منحصر به فرد پلی استیشن با بالاترین کیفیت ممکن» عنوان کرد. مشخص است که این کمپانی با خرید یک استودیو متخصص در زمینه پورت عناوین رایانه‌ شخصی برنامه‌های بزرگی برای بازی‌های خود روی این پلتفرم دارد. جیم رایان (Jim Ryan) در این باره می‌گوید:

«ما قصد داریم تا توانایی توسعه بازی‌های انحصاری خود را برای ساخت عناوین انحصاری بیشتر برای کاربران پلی استیشن افزایش دهیم. در سال‌های آینده نتیجه این برنامه ریزی‌ها مشخص خواهد شد. همچنین، ما از تلاش‌های خود در زمینه فراهم کردن بازی‌های‌مان برای رایانه‌های شخصی رضایت داریم. البته هنوز در این زمینه کم تجربه و تازه کار هستیم و به همین دلیل از استودیو Nixxes برای پیشرفت سریع‌تر در این راه کمک خواهیم گرفت.»
 

نظر شما درباره سیاست‌های سونی برای توسعه عناوین انحصاری پلی استیشن روی رایانه‌های شخصی چیست؟ 
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.