کالَندز بِلاگ

شایعه: بازی Abandoned در واقع قسمت بعدی سری Metal Gear Solid است

0

از زمان معرفی بازی Abandoned هیچ چیزی جز شایعه پیرامون آن شکل نگرفت. هنوز مشخص نیست که آیا استودیو Blue Box واقعا یک استودیو رسمی و واقعی است یا خیر. حتی کارگردان این بازی هم ممکن است یک حقه دیگر برای پرت کردن حواس بازیکنان باشد. همه نشانه‌ها، نحوه معرفی بازی و مرموز بودن آن و تصاویر تار و ناواضحی که از این بازی منتشر می‌شوند، نشان از ارتباط این بازی و تیم سازنده با هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و استودیو Kojima Productions دارند.

از همان روزهای اول معرفی، طرفداران گمان می‌کردند که این عنوان قسمت جدیدی از بازی Silent Hill است که احتمالا توسط کوجیما ساخته می‌شود، اما شایعات جدیدی که درباره بازی Abandoned منتشر شده‌اند، پای یکی دیگر از فرنچایزهای قدیمی کوجیما را هم به حدس و گمان‌ها باز می‌کند.

 

آنتون لوگوینوف (Anton Logvinov)، خبرنگار حوزه بازی‌های ویدیویی که پیش از این اطلاعات زیادی را پیش از اعلام رسمی لو داده است، اعتقاد دارد که بازی Abandoned در واقع قسمت جدیدی از سری Metal Gear Solid است. خبری که برای طرفداران این مجموعه چندان غافلگیر کننده نیست. تصویر جدیدی که چند روز پیش از بازی Abandoned منتشر شده بود، تصویر تار چهره فردی را به ما نشان می‌داد که مانند بیگ باس، یک چشم بند سیاه رنگ بر صورت دارد.

در توییتی که لوگوینوف به زبان روسی منتشر کرده است، درباره بازی Abandoned می‌گوید:

«بازی Abandoned شباهت زیادی به بازی Metal Gear Solid 6 دارد. مدت زیادی است که از ساخت این بازی توسط کمپانی کونامی باخبرم و به‌نظر می‌رسد یکی از اعضای تیم سازنده تصمیم گرفته که از فنون بازاریابی کوجیما که برای بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain استفاده شده بود، کپی برداری کند. احتمالا خبری از بابابزرگ (کوجیما) نخواهد بود. اما بازگشت این مجموعه خوشحال کننده است.»

البته این احتمال هم وجود دارد که بازی مذکور تنها نسخه بازسازی یکی از عناوین قدیمی مجموعه باشد.
با توجه به سابقه لوگوینوف در لو دادن زودتر از موعد انتشار نسخه رایانه‌های شخصی بازی Horizon Zero Dawn و بازی Death Stranding، به نظر می‌رسد منابع این خبرنگار از اعتبار بالایی برخوردارند.

اگر این شایعات صحت داشته باشند و کوجیما عضوی از تیم سازنده بازی Metal Gear Solid 6 نباشد، طرفداران این مجموعه باید خود را برای فاجعه دیگری مانند بازی Metal Gear Survive آماده کنند. کمپانی کونامی هرگز نتوانسته به صورت مستقل جای خالی کارگردانان بزرگی که از این کمپانی جدا شده‌اند را پر کند و به نظر می‌رسد بعد از بازی‌های معمولی و ناامید کننده‌ای که پس از جدایی اعضای ارشد استودیو Team Silent، از مجموعه بازی Silent Hill ساخته شدند، باید خود را برای بازی‌های مشابه از سری بازی Metal Gear Solid هم آماده کنیم.

هرچند نمی‌توان از ارتباطات متعددی که میان استودیو Blue Box و کوجیما کشف می‌شوند چشم پوشی کرد. بسیار بعید است که بازی Abandoned و استودیو Blue Box هیچ ارتباطی با بازی دیگری نداشته باشند، اما در صورت عدم وجود ارتباط میان آن‌ها، اعضای این استودیو باید خود را برای مواجه شدن با سیل هواداران خشمگینی که ماه‌هاست بازیچه دست آن‌ها شده‌اند، آماده کنند.
بازی Abandoend در حال حاضر به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 در حال توسعه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.