کالَندز بِلاگ

شایعه: سریال The Last of Us هشت فصل خواهد بود

0

همکاری سونی با شبکه‌‌ها و کمپانی‌های فیلم سازی برای ساخت فیلم و سریال بر اساس بازی‌های انحصاری‌اش، بزرگ‌تر از آنچه که در ابتدا تصور کرده بودیم خواهد بود. در این میان به نظر می‌رسد بزرگترین پروژه آن‌ها مخصوص به سریال The Last of Us باشد. همانطور که می‌دانید، شبکه HBO که یکی از معروف ترین و البته حرفه‌ای ترین شبکه‌‌های فیلم و سریال محسوب می‌شود در حال ساخت سریال The Last of Us است. این شبکه یکی از محبوب ترین سریال‌های چند سال اخیر، یعنی سریال Game Of Thrones را توسعه داده بود که یکی از پرخرج ترین و محبوب ترین سریال‌ها به حساب می‌آید. اما به نظر می‌رسد همکاری شبکه با سونی موجب شده که آن‌ها بیشتر از قبل جاه‌طلبانه رفتار کنند و حالا برای ساخت سریال The Last of Us قصد دارند بیشتر از سریال Game Of Thrones هزینه کنند.

 

طبق ادعای آن‌ها سریال The Last of Us قرار است به بزرگترین و پرهزینه ترین سریال اقتباسی از روی یک بازی ویدیویی تبدیل شود و هواداران را بیشتر از آنچه در انتظار دارند شگفت زده کند.

اما اخبار جدیدی منتشر شده است که برای همه کمی عجیب خواهد بود. سریال The Last of Us در یکی از مناطق مهم کشور کانادا یعنی، آلبرتا در حال فیلم برداری است و نکته اینجاست که اطلاعات جدید از سریال The Last of Us توسط استاندار این منطقه منتشر شده است. طی یک سخنرانی خاص در رابطه با مسائل اقتصادی منطقه، جیسون کنی (Jason Kenny) استاندار آلبرتا اشاره کرد که شبکه HBO در منطقه سرمایه گذاری کرده است و قصد دارد برای پروژه یک سریال 8 فصلی، سالانه 200 میلیون دلار هزینه کند.

 

تنها سریالی که در آلبرتا کانادا توسط HBO در حال ساخت است و این مقدار روی آن سرمایه‌گذاری شده است سریال The Last of Us خواهد بود. اما باز هم مسائلی وجود دارد که کمی همه را گیج کرده است. طبق صحبت‌‌های نیل دراکمن (Neil Druckmann) خالق سری The Last of Us، سریال یک اقتباس وفادار به بازی‌ها خواهد بود و قصد ندارد چیزی را اضافه بر ماجرای بازی ابتدایی روایت کند. حتی در ادامه اشاره شد که فصل ابتدایی سریال قرار است داستان بازی اول را به طور کامل پوشش دهد. همانطور که می‌دانید نیل دراکمن در ساخت سریال دست دارد و علاوه بر نظارت روی روند تولید، فیلم نامه نویسی و کارگردانی برخی بخش‌ها را نیز به عهده دارد.

 

حالا به این توجه داشته باشید که دراکمن اشاره کرده بود در سریال شاهد برخی دیالوگ‌های آشنا خواهیم بود، چرا که بخش‌هایی از فیلم‌نامه مستقیما از بازی برداشته شده‌اند. با این تفاسیر چه اتفاقی در حال وقوع است؟ اگر همانطور که متوجه شدیم، شبکه HBO قصد داشته باشد سریال را تا 8 قسمت ادامه دهد، ممکن است برنامه‌هایی که دراکمن از آن‌ها صحبت کرده بود به طور کامل عوض شوند. البته در این روند همه چیز بستگی به استقبال هواداران از سریال خواهد داشت.

همانطور که اشاره کردیم سریال بسیار به بازی پایبند خواهد بود و نیل دراکمن در رابطه با این مسئله توضیحاتی ارائه کرده بود. دراکمن در توضیحاتش اشاره کرده بود که بسیاری از دیالوگ‌ها مستقیما از بازی برداشته شده‌اند اما طرفداران نباید انتظار داشته باشند ظاهر شخصیت‌ها همیشه و در همه حال درست مانند بازی باشد. چرا که سریال و بازی ویدیویی دو مدیوم متفاوت هستند. برای مثال توضیح داده بود که لباس قرمز رنگ الی و لباس سبز لجنی جوئل در بازی، دقیقا بازسازی نخواهد شد. شاید در مواقعی بازیگران را با این نوع لباس‌ها ببینیم اما نه در تمامی سکانس‌ها.

 

دراکمن در ادامه توضیحاتش گفت که در مدیوم سریال، که تمرکز ویژه‌ای روی روابط و عواطف انسانی دارد، مهم‌ترین مسئله پرداخت شخصیت‌ها و احساساتشان در این سفر است. همین موضوع باعث می‌شود تا از اهمیت شباهت ظاهری شخصیت‌ها به بازی کاسته شود. نیل دراکمن با توضیحاتش طرفداران را برای چیزی جدید آماده کرد و به طور مستقیم اشاره کرد که در سریال The Last of Us دنبال داستان‌گویی از زاویه دید متفاوتی هستند و قصد دارند ماجرای بازی The Last of Us را با استاندارد‌های سینمایی بازگو کنند.

 

همانطور که اشاره کردیم سریال The Last of Us شبکه HBO توسط نیل دراکمن و کرگ میزین (Craig Mazin)، کارگردان سریال Chernobyl ، کارگردانی خواهد شد. همچنین بازیگرانی که برای نقش آفرینی در سریال The Last of Us انتخاب شده‌اند نیز بسیار سرشناس و معروف هستند. دو بازیگر موفق که سابقه همکاری خوبی با شبکه HBO در سریال Game Of Thrones داشتند بازگشته‌اند تا این بار در نقش جوئل و الی ایفای نقش کنند. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) دوست داشتنی که همه او را در نقش مندلورین می‌شناسند، ایفای نقش جوئل را به عهده خواهد داشت. از طرف دیگر بلا رمزی (Bella Ramsey) در نقش الی حضور خواهد داشت. گابریل لونا (Gabriel Luna) نیز به این شبکه بازگشته است تا نقش برادر جوئل، یعنی تامی را به عهده بگیرد. از سایر بازیگر‌ها می‌توان به آنا ترو (Anna Torv) اشاره کرد که نقش تس را به عهده دارد. همچنین مرل دندریج  و نیکو پارکر دنیز در این سریال نقش مارلین و سارا، دختر جوئل، را به عهده خواهند داشت.

 

سریال The Last of Us یکی از مورد انتظار‌ترین سریال‌های شبکه HBO، به احتمال بسیار زیاد در سال 2022 منتشر خواهد شد. فیلم برداری این سریال آغاز شده است و به زودی اطلاعات بیشتری از آن منتشر می‌شود.برای دنبال کردن اخبار مربوط به سریال The Last of Us با ما همراه باشید.

 

نظراتتان را در رابطه با این سریال با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.