کالَندز بِلاگ

جدیدترین حافظه SSD شرکت Western Digital با پلی استیشن 5 سازگار است

0

دیروز، شرکت سونی اعلام کرد که جدیدترین بروزرسانی کنسول پلی‌ استیشن 5  این امکان را به کاربران می‌دهد که از جایگاه قرارگیری حافظه SSD استفاده کنند. این شرکت به دلیل کمبود فضای جافظه در کنسول‌های پلی استیشن ۵، در اواسط ماه نوامبر وعده فعال شدن این جایگاه را داده بود. چندی بعد، شرکت Seagate، سازگاری SSD جدید FireCuda 530 NVMe خود را با کنسول پلی استیشن 5 تایید کرد. حال یک رقیب برای این SSD پیدا شده است.

 

 

شرکت Western Digital در خبری تایید کرد که حافظه SSD این شرکت، مدل WD_BLACK SN850 NVMe، می‌تواند به همراه یک هیت‌سینک روی کنسول PS5، قرار گیرد. بر خلاف SSD شرکت Seagate، مدل FireCuda 530، WD_BLACK SN850، در حال حاضر قابل تهیه از بازار است. یکی از سخنگویان شرکت Western Digital گفت : « با توجه به مواردی که شرکت سونی درباره ویژگی‌های مورد نیاز حافظه SSD برای پلی‌ استیشن 5 اعلام کرده بود، ما سازگار بودن حافظه SSD مدل WD_BLACK SN850 با کنسول PS5  را تایید می‌کنیم. افرادی که قصد استفاده از آپدیت نسخه بتا فریم‌ور این کنسول را دارند، می‌توانند برای افزایش فضای ذخیره سازی از این SSD استفاده کنند.» 

 

همانطو که می‌دانید، قیمت حافظه SSD زیاد است که Western Digital هم از این قضیه مستثنا نیست. قیمت مدل ۵۰۰ گیگابایتی ۱۴۹.۹۹ دلار، مدل یک ترابایتی ۲۹۹.۹۹ دلار و قیمت مدل ۲ ترابایتی برابر با ۵۲۹.۹۹ دلار است.

 

در آپدیت نسخه بتا نرم‌افزار کنسول پلی استیشن ۵، جایگاه قرار گیری حافظه SSD فعال شده است که کاربران می‌توانند با تهیه SSD های سازگار، اقدام به ارتقا این کنسول نمایند. برای خواندن مطلب آموزش اتصال حافظه SSD به پلی استیشن 5 اینجا کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.