کالَندز بِلاگ

بازی هایی که باید در زمان عرضه روی استیم دک تجربه کنید

0

تنها چند روز پس از رونمایی از کنسول سوییچ OLED توسط شرکت نینتندو، شرکت Valve دستگاه قابل حمل خود، یعنی استیم دک، را معرفی کرد. استیم دک از دسامبر سال 2021 شروع به انتشار خواهد کرد و در قالب سه نسخه متفاوت ارائه می‌شود. شرکت Valve در تولید سخت‌افزارهای جذاب و ساختارشکن سابقه دارد و باید دید که دستگاه جدید این شرکت با چه بازخوردی از سوی گیمرها روبه‌رو می‌شود. در این مطلب می‌توانید لیستی از عناوینی را مشاهده کنید که تجربه آن‌ها روی استیم دک به شدت پیشنهاد می‌شود. با ما همراه باشید.

بازی Baldur’s Gate 3

با وجود این‌که بازی Baldur’s Gate 3 هنوز در مرحله دسترسی اولیه قرار دارد و به همین دلیل محتویات آن به شدت محدود هستند، این عنوان همچنان به بهترین شکل ممکن مخاطبان را جذب خود کرده و کاری می‌کند که بازیکنان بارها با چرخاندن تاس بازی شخصیت‌های جدیدی خلق کرده و محتویات محدود آن را چندین بار بازی کنند. از زمانی که مسیر این عنوان فانتزی با انتشار دسترسی اولیه آن آغاز شد، استودیو Larian تغییرات فراوانی را در آن اعمال کرده است؛ از اضافه کردن کلاس‌های جدید گرفته تا فضای بیشتری که می‌توانید آن را بررسی کنید. هر به‌روزرسانی، این بازی را به انتشار کامل آن نزدیک‌تر می‌‌کند. این بازی با در بر داشتن دنیای بزرگی که می‌توانید با تقلا کردن آن را بررسی کنید و غارهای کوچکی که پر از خطرات ناشناخته هستند، از لحظه انتشار استیم دک روی این دستگاه قابل اجرا است.

بازی Death Stranding

استودیو Kojima Productions در بازی Death Stranding، دیدی خلاقانه و جذاب از دنیا را به مخاطبان ارائه می‌دهد و با انتشار استیم دک، می‌توانید این تجربه خاص را همه جا همراه خود ببرید. به عقیده بسیاری از مخاطبان، این بازی سبک جدیدی را به دنیای بازی‌سازی معرفی کرد و عملکرد بی‌نظیری در جذب بازیکنان دارد. اگر هنگام انتشار این بازی با آن ارتباط برقرار نکرده‌اید، هنگام انتشار استیم دک می‌توانید فرصتی دیگر به این عنوان بی‌همتا داده و در هر مکانی غرق دنیای بازی Death Stranding شوید.

بازی Fallout 3

قطعا بازی Fallout 3، یکی از بهترین و جذاب‌ترین عناوین سری بازی Fallout محسوب می‌شود. شرکت Valve با انتشار استیم دک، به هواداران بازی Fallout 3 فرصتی برای تجربه دوباره این عنوان نقش‌آفرینی کم‌نقص را ارائه می‌دهد.

از آنجایی‌که بازی Fallout 3 تا حدی قدیمی است و از موتور بازی‌سازی شرکت Bethesda استفاده می‌کند، این بازی از گرافیک بسیار بالایی بهره‌مند نیست. به همین دلیل صفحه کوچک استیم دک باعث نمی‌شود که چیزی از تجربه این عنوان کم شود.

بازی Portal 2

سری بازی Portal، یکی از کم‌نقص‌ترین و زیباترین هدیه‌های شرکت Valve به مخاطبان محسوب می‌شود. این عنوان ماجراجویانه، با زیر پا گذاشتن قوانین فیزیکی، تجربه‌ای به بازیکنان تحویل می‌دهد که کمتر جایی شاهد چیزی مشابه آن هستیم. شاید هیچ‌گاه با نسخه سوم این سری بازی روبه‌رو نشویم اما در هر حال دو بازی اول شامل لحظاتی بودند که با در هم شکستن قراردادها، در ذهن ما ماندگار شدند. تجربه بازی Portal 2 که با شوخ‌طبعی، بحران‌ وجودی و رباتی قاتل همراه است که حتی به یک سیب‌زمینی تبدیل می‌شود، هیچ‌گاه خسته‌کننده نخواهد شد. با عرضه استیم دک می‌توانید از روی تخت، مبل و یا حتی طی سفرهای خود مراحل این بازی را پشت سر گذاشته و از اتاق‌های آزمایش آن فرار کنید. مکانیک‌های این بازی ذهن شما را درگیر خواهند کرد و داستان آن شما را به بهترین شکل ممکن سرگرم می‌کند.

بازی Divinity: Original Sin 2

بازی Divinity: Original Sin 2، عنوان دیگری بر محوریت جهان DnD است که می‌توانید به راحتی صدها ساعت سرگرم آن شوید. این بازی همانند بازی Baldur’s Gate 3، یک عنوان ماجراجویانه نقش‌آفرینی است که داستانی حول محور قتل، معما و عشق را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

این بازی هم توسط تیم توسعه بازی Baldur’s Gate 3 تولید شده است، پس اگر از آن بازی لذت برده‌اید ولی نمی‌توانید برای انتشار نسخه کامل آن صبر کنید، حتما باید بازی Divinity: Original Sin 2 را تجربه کنید.

بازی Dragon Age: Inquisition

با وجود این‌که بازی Dragon Age: Inquisition موفق به کسب جوایز متعددی شده است، مخاطبان در رویارویی با این عنوان بازخوردهای متفاوتی دارند. این بازی طولانی‌ترین عنوان استودیو BioWare بوده و برای تکمیل آن ممکن است نزدیک 200 ساعت زمان نیاز باشد. در بازی Dragon Age: Inquisition بسیاری از اتفاقات ناتمام دو بازی اول به نتیجه رسیدند.

چیزهای دوست‌داشتنی بسیار زیادی در بازی Dragon Age: Inquisition وجود دارند، اما با این وجود در این بازی شاهد مشکلاتی مانند سرعت پیشروی هم هستیم. بسیاری از مخاطبانی که از این بازی لذت نبرده‌اند می‌گویند که حتی از منطقه Hinterlands هم عبور نکرده یا از Haven خارج نشده و وارد Skyhold نشده‌اند. شاید بتوان گفت که این بازی تازه هنگامی که به منطقه Skyhold وارد می‌شوید به طور حقیقی آغاز شده و لذت آن در بررسی دنیای باز و بی‌حد و مرز آن است. اگر یک بار این بازی را تجربه‌ کرده‌اید و از آن راضی نبوده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که باری دیگر و این‌ بار با استفاده از دستگاه قابل حمل Valve سراغ آن بروید.

بازی Mass Effect Legendary Edition

می‌توان گفت که شخصیت‌های سه‌گانه بازی Mass Effect، چیزی هستند که این بازی‌ها را به عناوینی خاص تبدیل می‌کنند. نحوه پیشروی این شخصیت‌ها، طبیعی به نظر رسیده و همانند شکل گرفتن روابط دوستانه و عاشقانه در دنیای واقعی است. دیالوگ‌های این بازی، طبیعی و درگیرکننده به نظر می‌رسند و شخصیت‌های این بازی به همراه هم از هر دردسری عبور می‌کنند. چنین تجاربی باعث می‌شوند که بین افراد ارتباطی نزدیک شکل گیرد و این ارتباطات به بهترین شکل ممکن و با استفاده از ساختار روایتی و مکانیک‌های بازی Mass Effect Legendary Edition، به مخاطبان نشان داده می‌شوند.

 

با عبور از ماموریت‌های Loyaltyای که به عمق گذشته شخصیت‌ها سفر می‌کنند و گزینه‌های دیالوگی‌ که با خواندن آن‌ها نگرش شخصیت‌ها به بازیکن در دنیای بازی شکل می‌گیرد، هر حرکت معنی‌دار و تاثیرگذار به نظر می‌رسد، این موارد عمده دلایلی هستند که باعث می‌شوند بازی Mass Effect مخاطبان را به شدت در خود غرق کند. این شخصیت‌ها اهمیت دارند، آن‌ها برای شپرد اهمیت دارند و برای شما هم اهمیت خواهند داشت.

بازی Final Fantasy XV

ماجراجویی بازی Final Fantasy XV به شدت بزرگ بوده و دیدی مدرن به سری بازی شرکت Square Enix داشته است. این بازی از داستانی بهره می‌برد که نباید آن را از دست داد. با دوستان خود رانندگی کنید، از مکانیک‌های جذاب بازی استفاده کنید و بخشی از بهترین‌ غذاهای این بخش از دنیای بازی‌سازی را بخورید.

با وجود این‌که صحنه‌های دلگرم‌کننده‌ای در دنیای ماجراجویانه بازی Final Fantasy XV وجود دارند، این بازی از داستانی به شدت تیره‌تر بهره می‌برد، داستانی که حول محور آدرین تحقیرشده و ناکتیس و دوستانش می‌چرخد و با حل کردن معماهای پرتعداد همراه است. دنیای بازی Final Fantasy XV بسیار گسترده است و آزادی غیرقابل تصوری را به مخاطبان ارائه می‌دهد، اما دنیای این بازی فراتر از فضاسازی زیبای آن است. این بازی، داستانی معنادار از دوستی، اعتماد و جنگیدن برای چیزی که به آن باور دارید را تعریف می‌کند. این بازی در مورد پس گرفتن خانه و قدرت خود و به اشتراک گذاشتن آن با نزدیک‌ترین اطرافیانتان است. با وجود این‌که این بازی در لحظاتی حوصله‌سربر می‌شود، هنگامی که با انتشار استیم دک بتوانید تجربه این بازی را همه‌جا همراه خود ببرید، به راحتی می‌توانید از این لحظات حوصله‌سربر عبور کنید.

بازی Red Dead Redemption 2

پس از این‌که هواداران بازی Red Dead Redemption سال‌ها از شرکت راک استار خواستند که این داستان وسترن را ادامه دهد، این شرکت به جای ادامه دادن داستان، پیش‌درآمدی از بازی اول را منتشر کرد. این حرکت، هوشمندانه بود چرا که به‌این شکل هواداران جان مارستون توانستند یاغی جوانتری را ببینند و فرصتی برای این پیدا کنند که عاشق آرتور مورگان شوند. بازی Red Dead Redemption 2 با توجه خارق‌العاده خود به جزئیات، از هر برگ چمن گرفته تا هر ردپای اسب روی برف، تمام مخاطبان را جذب خود کرد. میراث این عنوان با بازی Red Dead Online ادامه پیدا می‌کند، اکنون این عنوان به صورت مستقل موجود است و در آن می‌توانید همان کابوی جذابی باشید که همیشه آرزویش را داشته‌اید، اما این بار دوستانتان هم شما را همراهی خواهند کرد.

بازی The Witcher 3

درست است که بازی The Witcher 3 هم یک عنوان فانتزی ماجراجویانه محسوب می‌شود، اما این بازی هیچ شباهتی به بازی Divinity Original Sin یا بازی Baldur’s Gate 3 ندارد. ابازی The Witcher 3 هم به شدت طولانی است، به خصوص اگر بخواهید بسته‌های گسترش‌دهنده‌ای که پس از انتشار آن عرضه شدند را هم تجربه کنید. آخرین عنوان در مجموعه‌ بازی The Witcher، عنوانی است که هیچ بازیکنی نمی‌تواند آن را فراموش کند. اکنون که پلتفرم Netflix در حال پخش سریال لایو-اکشن اقتباسی کتاب‌های این مجموعه است و همچنین شاهد انیمه‌ای هم از این کتاب‌ها هستیم، بهترین فرصت مهیا شده است تا با دنیای ویچری که با جهانی از هیولاها، پیش‌داوری و وسوسه رویارو می‌شود آشنا شوید.

با انتشار استیم دک می‌‌توانید اسب مورد اعتماد بازی یعنی روچ را همه‌جا همراه خود داشته باشید و با نشستن روی پشت بام خانه خود، او را به پشت بام خانه‌های بازی هدایت کنید.

 

امیدواریم از لیست بازی‌های این مطلب راضی باشید! به یاد داشته باشید که استیم دک از عناوین بسیار زیاد و گسترده‌ای پشتیبانی می‌‌کند و طی این مقاله تنها به گزیده‌ای از این عناوین اشاره کردیم. با دسترسی به این دستگاه می‌توانید بازی‌های مورد علاقه خود را نصب کرده و از آن‌ها لذت ببرید. برای تجربه نابودسازی حماسی، می‌توانید سراغ بازی DOOM Eternal بروید یا بازی Control را برای تجربه کابوسی گیج‌کننده اجرا کنید. حتی می‌توانید از این دستگاه برای تجربه جهان زیرزمینی بازی Hades استفاده کنید. هر عنوانی که می‌خواهید را به هر شکل که می‌خواهید روی این دستگاه بازی کنید، قابل حمل استیم دک به همین معناست!

 

نظر شما چیست؟ برای تجربه کدام بازی‌ها روی استیم دک هیجان‌زده هستید؟ حتما نظر خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.