کالَندز بِلاگ

بازی Resident Evil Village فروشی فوق العاده داشته است

0

بازی Resident Evil Village، هنگام انتشار در اردیبهشت، موفقیت مهم و بزرگی را به دست آورد. این بازی موفق به کسب میانگین امتیاز هشت از ده در نقدها شده و نمره بالایی از مخاطبان دریافت کرد. اکنون مشخص شده است که این بازی علاوه بر موارد ذکر شده، موفقیت تجاری بزرگی هم محسوب می‌شود. شرکت کپکام به تازگی فاش کرد که تا به حال بیش از 4.5 میلیون نسخه از آخرین عنوان در این سری بازی ترسناک فروخته شده است.

با وجود عدم قطعیتی که ویروس کرونا به وجود آورده است، این آمار شروع خوبی در سال برای کپکام محسوب می‌شود. این شرکت در آخرین گزارش مالی خود، اعلام کرد که بهترین سه‌ماهه اول خود تا به اکنون را پشت سر گذاشته است، هر دو بازی Resident Evil Village و بازی Monster Hunter Rise نقش مهمی را در این موفقیت ایفا کرده‌اند.

 

همچنین در گزارش مالی کپکام ذکر می‌شود که چند ماه گذشته پر از ابهام بوده‌اند. با اعلام وضعیت اورژانسی درجه سه در کشور ژاپن، این شرکت مجبور شد که پروژه های خود در بعضی مناطق را متوقف کند، و در باقی مناطق هم شاهد کاهش ساعات کاری بودیم. با این وجود، موفقیت اخیر آخرین عناوین سری بازی Resident Evil و سری بازی Monster Hunter، نه تنها به این شرکت در ادامه مسیر خود کمک کرد، بلکه باعث شد که رکورد سوددهی این سه‌ماهه شکسته شود.

 

بازی Resident Evil Village در مسیر رسیدن به نسخه‌ قبلی این سری بازی، یعنی بازی Resident Evil 7 Biohazard است. تا ماه دسامبر سال 2020 حدود 8.5 میلیون نسخه از بازی Resident Evil 7 به فروش رفته بود. شاید بازی Resident Evil Village تا رسیدن به این رقم مسیری طولانی در مقابل داشته باشد، اما لازم به ذکر است که حدودا چهار سال طول کشید تا بازی Resident Evil 7 این آمار فروش را ثبت کند، در حالی که بازی Resident Evil Village تنها سه ماه است که در فروشگاه‌ها عرضه شده.

 

در این گزارش در مورد بازی Monster Hunter Rise هم صحبت شده است. طبق این گزارش، میزان فروش این عنوان، که در فروردین منتشر شد، طی سال جاری افزایش پیدا کرده است. با وجود این‌که بازی Monster Hunter Rise تنها روی کنسول سوییچ در دسترس است، میزان فروش این بازی بسیار بالا بوده و طی یک ماه از پنج میلیون نسخه عبور کرده است.

 

البته که تمامی اخبار مربوط به کپکام مثبت نیستند. دو هفته پیش، این شرکت به طور ناگهانی اعلام کرد که انتشار بازی Resident Evil: Re:Verse به تعویق افتاده است. این عنوان، اسپین‌آف چندنفره‌ای محسوب می‌شود که قرار بود همگام با بازی Resident Evil Village منتشر شود. با وجود این‌که تنها چند روز تا تاریخ انتشار اولیه بازی Re:Verse باقی مانده بود، اکنون انتشار این عنوان تا تاریخ نامعلومی در سال 2022 به تعویق افتاده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.