کالَندز بِلاگ

ویژگی های فنی نسخه دمو بازی Halo Infinite مشخص شد

0

با انتشار اولین دموی تکنیکی بخش چند نفره بازی Halo Infinite اطلاعات زیادی از نحوه اجرای این بازی روی کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. دمویی که با واکنش‌های مثبت زیادی از سوی طرفداران این مجموعه مواجه شده است و نه تنها در زمینه گیم‌پلی، بلکه در زمینه گرافیک و عملکرد کلی هم طرفداران را تحت تاثیر قرار داده است. کانال یوتیوب ElAnalistaDeBits اخیرا عملکرد این بازی روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس را مورد بررسی قرار داده و نتایج مربوط به نرخ فریم بر ثانیه این بازی در ضوح تصویر مختلف را منتشر کرده است.

 

با وجود این که هدف سازندگان در اجرای بخش چند نفره بازی Halo Infinite روی کنسول ایکس باکس سری ایکس، رسیدن به نرخ 120 فریم بر ثانیه روی وضوح تصویر 4K بود، اما این بازی در حال حاضر با نرخ فریمی بین 100 تا 110 فریم بر ثانیه (بعضی اوقات بین 90 تا 100) روی این کنسول اجرا می‌شود. مشخصا این نسخه از بازی هنوز هم نیاز به بهبود بیشتر دارد، اما شرایط برای نسخه ایکس باکس سری اس کاملا متفاوت است. هدف اصلی سازندگان، اجرای این بازی با نرخ 120 فریم بر ثانیه روی وضوح تصویر 1080p بود که بدون هیچ افت فریمی به آن دست یافتند.

 

نسخه‌های نسل هشتمی این بازی هم عملکرد با ثابتی از خود نشان دادند و هیچ افت فریم خاصی در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. نسخه ایکس باکس وان این بازی، با نرخ 30 فریم بر ثانیه روی وضوح تصویر 1080p اجرا می‌شود و نسخه ایکس باکس وان ایکس هم با 30 فریم بر ثانیه، روی وضوح تصویر 4K اجرا می‌شود. البته در نسخه ایکس باکس وان ایکس افت فریم‌های بسیار کمی وجود دارد که احتمالا تا زمان عرضه بازی برطرف خواهند شد.

 

همانطور که انتظار داشتیم، سرعت بارگذاری بازی، کیفیت سایه‌ها، بافت‌های گرافیکی و بازتاب نور از اجسام مختلف روی نسخه‌های نسل نهمی این بازی بسیار بهتر از ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس هستند. با توجه به این که ویژگی‌های فنی ذکر شده تنها مربوط به نسخه دمو این بازی هستند، انتظار می‌رود که محصول نهایی از هر نظر کامل‌تر از دموی منتشر شده باشد.

 

غیر نسخه کنسول ایکس باکس وان عادی، تمامی نسخه‌های دیگر بازی Halo Infinite از حالت‌های مختلف برای اجرا روی این بازی پشتیبانی می‌کنند که دست بازیکنان را برای انتخاب نرخ فریم بر ثانیه و وضوح تصویر مورد نیازشان باز خواهد گذاشت.

بازی Halo Infinite در تعطیلات سال نوی میلادی برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.