کالَندز بِلاگ

سازنده بازی Streets of Rage 4 به شرکت Focus Home Interactive پیوست

0

شرکت Focus Home Interactive به تازگی اکتساب استودیو Dotemu را نهایی کرد، این استودیو با ساخت عناوینی در سبکی شبیه به Retro شناخته می‌شود؛ عناوینی مانند بازی Streets of Rage 4 و بازی Windjammers 2. با وجود این‌که بازی‌های سبک Retro از فناوری مدرن استفاده می‌کنند، دارای حس و حال کلاسیک و قدیمی‌تری هستند. این شرکت 77.5 درصد از سهام استودیوی Dotemu را خریداری کرده و 15 میلیون دلار سرمایه اضافی را بر اساس «عناصر درآمدی آتی» و «سوژه درآمدی ثانویه برای معیار عملکردی» به جریان خواهد انداخت.

 

سیریل ایمبرت (Cyrille Imbert)، مدیرعامل استودیو Dotemu، همچنان ریاست این استودیو را بر عهده خواهد داشت و همچنین به هیئت اجرایی شرکت Focus Home Interactive می‌پیوندد. کریستوف نوبیلا (Christophe Nobileau)، مدیرعامل شرکت شرکت Focus Home Interactive ذکر کرد: «پیوستن استودیو Dotemu به ما، قدمی کلیدی برای افزایش سرعت رشد گروه ما و تنوع‌بخشی تخصص‌های شرکت محسوب می‌شود. ما با قوت بخشیدن به خط ویرایشی خود، جریان مالی و سهام‌های بازار جدیدی را در دسترس خود قرار می‌دهیم تا در صنعتی که رشد بسیار سریعی دارد رقبای خود را شکست دهیم.

ما خوشحالیم که می‌توانیم به استعدادهای جدید شرکت Focus Home Interactive مانند سیسیل ایمبرت و تیم تولید او خوش‌آمد بگوییم، او در جذاب‌ کردن بازی‌های و دمیدن روح جدیدی در آن‌ها برای میلیون‌ها بازیکنان در سرتاسر جهان موفق ظاهر شده است. این معامله، به خوبی علاقه ما برای گرد هم آوردن درازمدت‌ استعدادهایی تحت همکاری بلندمدتی با سیریل را نشان می‌دهد، سیریل همچنان به ریاست استودیو Dotemu ادامه خواهد داد و سهام‌دار این استودیو باقی می‌ماند، او عضوی از هیئت اجرایی شرکت ما شده و در آینده از سهام‌داران شرکت Focus Home Interactive خواهد شد. در آخر، این معامله تنها قدمی دیگر در داستان رشد ماست. پس از ترکیب استودیو Deck13 و استودیو Streum On Studio، ما به صورت فعالانه به دنبال شرکت‌های دیگری هستیم که از توانایی بالقوه بالایی بهره می‌برند تا به این شکل سرعت رشد خود را افزایش داده و محصولات خود را گسترش دهیم.»

 

 

ایمبرت ذکر کرد که پیوستن به این شرکت «انتخابی واضح» بوده است: «ما علاقه یکسانی به بازی‌های ویدئویی، تمایلی یکسان برای رشد کردن و ارزش‌های یکسانی برای نوع‌خواهی و احترام به همکاران و تیم‌های تولید خود را داریم. با ادامه دادن این فعالیت‌ها، این همکاری باعث می‌شود که استودیو Dotemu از تخصص مسلم تیم‌های شرکت Focus Home Interactive بهره ببرد تا به این شکل به تولید عناوین AA دست زده و توسعه آتی بازسازی‌ها یا نسخه‌های بعدی عناوین کنسول‌های نسل اول را تحت مجوز این بازی‌ها آغاز کند.

در حالی که ما همچنان به استقلالی استراتژیک و سبکی که ما را به موفقیت رساند پای‌بند می‌مانیم، استودیو Dotemu اکنون می‌تواند جاه‌طلبی بیشتری در پروژه‌های خود داشته باشد و ابزار لازم برای گسترش سرویس‌هایی که برای فعالیت‌ استودیوها لازم هستند را به خود هدیه دهد تا به این شکل موفقیت محصولات خود تحت برچسب Retro و برچسب انتشاری The Arcade Crew را تضمین کند. بنابراین، استودیو Dotemu از موقعیت ایده‌آلی برای رسیدن به برنامه‌های رشد جاه‌طلبانه خود برای سه برابر کردن درآمد خود در میان‌مدت بهره می‌برد.

ماموریت دیگر من این است که تخصص استودیو Dotemu را با تیم‌های شرکت Focus Home Interactive به اشتراک بگذارم، تا تیم‌های مستعد را انتخاب کرده و آن‌ها را قانع کنم که به این شرکت بپیوندند تا با هم به عاملی کلیدی در صنعت بازی‌های ویدئویی در مقایس جهانی تبدیل شویم.»

 

استودیوی Dotemu در سال 2007 تاسیس شده و طی این سال‌ها روی پروژه‌های متعددی کار کرده است. نام این استودیو با ساخت بازی Streets of Rage 4، نسخه بعدی سری بازی beat’em پلتفرم سگا، روی زبان‌ها افتاد. استودیوی Dotemu این بازی را با همراهی استودیو Lizardcube و استودیو Guard Crush Games تولید کرد.

 

این استودیو عناوین متعدد دیگری مانند بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge، که توسط استودیو Tribute Games توسعه پیدا خواهد کرد؛ بازی Windjammers 2، که امسال منتشر خواهد شد؛ و بازی Metal Slug Tactics از استودیو Leikir را هم در دست توسعه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.