کالَندز بِلاگ

شرکت EA به بازی هایش دستیار صوتی اضافه خواهد کرد

0

شرکت‌ها و کمپانی‌های بازی سازی روز به روز بیشتر از قبل در تلاش هستند تا راه و روش‌هایی جدید برای بازی‌ کردن اختراع کنند تا بازیکنان را به تجربیات جدیدی دعوت کنند. در بین تمام این کمپانی‌ها، بدون شک شرکت سونی موفق‌ترین و البته پیگیرترین کمپانی در بخش ثبت اختراعات جدیدی است. چندی پیش آن‌ها اختراعی ثبت کردند که هر وسیله‌ای را تبدیل به دسته بازی می‌کرد. همچنین چند هفته پیش نیز یک سیستم جدید برای برگزاری مسابقات و تورنومنت‌های بزرگ اختراع کردند. البته بهتر است سیستم استفاده از چهره بازیکنان به جای ایموجی‌ها را نیز فراموش نکنیم. البته همانطور که از تیتر خبر متوجه شدید اینبار فقط سونی نیست که به تکاپو افتاده است، نینتندو و شرکت EA نیز در حال ثبت اختراعات جدید هستند تا دریچه‌هایی تازه را به روی صنعت بازی‌های ویدیویی باز کنند.

 

البته در این میان یکی از اصلی‌ترین اهداف در ثبت این اختراعات جدید، این است که بازیکنان بتوانند مدت زمان بیشتری را به بازیکردن بپردازند و در کنارش بدون خستگی از آن لذت ببرند. دلیل اصلی ایده‌های آینده نگرانه‌ای که شما را در محفظه‌ای خاص قرار می‌دهند تا بازی کنید نیز همین مسئله است. تصور کنید در آینده بتوانید بازی کنید و لذت ببرید در حالی که بدنتان در محفظه‌ای قرار دارد و تمام حرکات درون بازی را انجام می‌دهد! با این کار با یک تیر دو نشان می‌زنید. البته این‌ها ایده‌های بسیار آینده نگرانه‌ای هستند و بهتر است پردازش آن‌ها را به افراد کاربلد بسپاریم.

 

همانطور که توضیح دادیم هدف اصلی از ساخت این اختراعات عملکرد بهتر بازیکنان در هنگام بازی کردن است، البته همه این‌ها بستگی به موفقیت عنوان مد نظر نیز دارد! اگر یک بازی بد باشد هیچکس دوست ندارد حتی با قابلیت‌های خاص تجربه‌اش کند. این حالت هم برای بازی‌های تک نفره و هم برای بازی‌های آنلاین و چند نفره صدق می‌کند.

 

حالا که اندکی با اهداف اختراعات جدید این شرکت‌ها آشنا شدیم، برویم به سراغ اختراع جدید شرکت EA که در تاریخ 3 آگوست به ثبت رسید. کمپانی نام این اختراع جدید را «برنامه دستیار صوتی کنترل کننده» گذاشته است. طبق اطلاعات منتشر شده، این برنامه به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با استفاده از تلفن همراهشان، بتوانند یک بازی را با صدا و حرف زدن کنترل کنند. دقت کنید هدف این اختراع این نیست که شما به بازی بگویید به هدفی خاص شلیک کن و بازی به حرف شما گوش دهد، نه! هدف اصلی از ثبت این اختراع این است تا بازیکنان بدون دسترسی مستقیم با دستگاه بتوانند بازی را اجرا کنند و در بازی کار‌هایی مشخص شده را انجام دهند و برای مثال وارد تنظیمات بازی شوند. در واقع این اختراع قصد دارد مدت کوتاهی از زمان شما را برایتان حفظ کند تا بتوانید در مسیر رسیدن به دستگاه بازی‌تان، وارد بازی شوید و زمانی که روی صندلی نشسته‌اید بازی برایتان آماده باشد و تا زمانی که کاملا در جایتان راحت شوید، بتوانید با دستور‌های صوتی بازی را آماده کنید و یا کار‌های جانبی انجام دهید.

 

کمپانی بر این باور است که با این سیستم تعاملی خاص بین کاربران و دستیار صوتی شکل خواهد گرفت و در نتیجه این تعامل بین بازیکن و بازی نیز شکل می‌گیرد.

آن‌ها توضیحاتی دقیق نیز در رابطه با کاربری این برنامه داده‌اند. قطعا برای اولین بار است که می‌شنویم می‌توانیم در آینده یک دستیار صوتی مخصوص به بازی‌های ویدیویی داشته باشیم و برای همه ما هیجان انگیز است. اما با توجه به وجود دستیار‌های صوتی فعلی، وجود یک نسخه مخصوص به بازی‌های ویدیویی می‌تواند چه فوایدی داشته باشد؟

 

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، قرار نیست این دستیار برایتان اهداف را بکشد، طبق اطلاعات منتشر شده هدف از ساخت این دستیار صوتی این است که برای مثال بتوانید وارد بخش شخصی سازی یک بازی شوید و در این بخش با حرف زدن لباس و تجهیزات شخصیتتان را تغییر دهید. یا برای مثال به بخش خرید‌های درون برنامه‌ای بازی بروید و آیتم‌های خاصی که می‌بینید را بخرید یا بفروشید، یا در نهایت در بهترین حالت ممکن در بازی‌ها بتوانید بدون وارد شدن به نقشه با صحبت کردن مکان خاصی را علامت دار کنید، به این مکان خاص سفر کنید یا در عناوین آنلاین سیستم پینگ (علامت گذاری دشمنان) را به صورت صوتی انجام دهید.

 

از سایر قابلیت‌های سیستم صوتی شرکت EA می‌‌توان به آمار دقیقی که این سیستم می‌تواند ارائه دهد اشاره کرد. برای مثال می‌توانید در یک بازی به راحتی از طریق این سیستم صوتی بفهمید چند نفر در سرور حضور دارند، ماموریت‌‌های موجود را چک کنید و از وضعیت استت‌های شخصیتتان با خبر شوید.

 

درست است که سیستم صوتی برایتان کسی را نمی‌کشد، اما طبق اطلاعات منتشر شده، با این سیستم می‌توانید در برخی بازی‌ها، مینی‌گیم‌های خاصی را با صحبت کردن بازی کنید و در ازایش پاداش‌های خاص دریافت کنید.

 

اما جذاب ترین و ملموس ترین قابلیت این سیستم اختصاص پیدا می‌کند به تعامل با NPCها (شخصیت‌های غیر قابل بازی). اینطور که مشخص شده است اگر بازی مورد نظر توانایی داشته باشد، سیستم به شما اجازه می‌دهد با دستور‌های صوتی با آن‌‌ها مکالمه کنید. تصور کنید در بازی‌هایی که انتخاب دیالوگ دارند می‌توانید دیالوگ مورد نظر را با صحبت کردن انتخاب کنید یا در عنوانی مانند Red Dead Redemption 2 به راحتی با دستور‌های صوتی با NPCها تعامل داشته باشید و همزمان با در دست داشتن کنترلر به مسیرتان ادامه دهید. قطعا اگر این سیستم پیشرفت کند، بسیار جذاب خواهد شد.

 

همانطور که اشاره کردیم هدف از ساخت این سیستم این است تا بازیکنان تعامل بیشتری با بازی داشته باشند و حتی در زمانی که به صورت متمرکز به بازی کردن نمی‌پردازند نیز بتوانند تعاملی منحصر به فرد با بازی داشته باشند. با توجه به چیزی که شاهد هستیم، به نظر نمی‌رسد برای اجرایی کردنش نیازی به سیستم‌های خاصی باشد، بنابراین ممکن است حتی گوشی‌های هوشمند معمولی نیز بتوانند از این سیستم بهره ببرند و نیازی نباشد برای تجربه این سیستم ساده، سراغ خرید یک تلفن همراه جدید بروید. این سیستم هم می‌تواند درست مانند دستیار صوتی Amazon و Google Home کار کند. طبق اطلاعاتی که شرکت EA منتشر کرده است این سیستم می‌توان برای سایر نرم افزار‌ها نیز کاربردی باشد، البته آن‌ها اشاره‌ای دقیق کردند که دستیار صوتی‌ جدیدشان مخصوص به بازی‌های ویدیویی خواهد بود.

 

نظر شما در رابطه با این اختراع جدید چیست؟ آیا شرکت EA قصد دارد با ساخت این دستیار صوتی به مرور به رقابت با سایر دستیار‌های صوتی بپردازد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.