کالَندز بِلاگ

اطلاعاتی جدید از بازی Diablo 4 منتشر شد

0

سال جاری و سال‌های پیش رو، روز‌هایی را شامل می‌شوند که در آن شاهد وضعیت خوب سری بازی Diablo خواهیم بود. ابتدا در چند ماه آخر سال 2021، نسخه ریمستر شده بازی Diablo 2 را شاهد خواهیم بود و بعد از آن نسخه جدید فرانچایز یعنی بازی Diablo 4 منتشر خواهد شد! متاسفانه هنوز مشخص نیست که بازی Diablo 4 در چه تاریخی منتشر خواهد شد، اما از طرفی دیگر اطلاعات زیادی از آن به دست آورده‌ایم که برایمان روشن کرده این عنوان، چگونه خواهد بود.

 

متاسفانه امروز اطلاعات رسمی جدیدی از بازی منتشر نشده است، اما با توجه به تبلیغات فوق‌العاده شرکت Blizzard برای بازی Diablo 4 و شایعات منتشر شده، می‌توان به نتیجه‌هایی منطقی رسید که می‌تواند اطلاعات زیادی از بازی Diablo 4 برایمان فاش کند.

 

با توجه به اسنادی که به صورت فصلی از میزان درآمدزایی شرکت Blizzard ذخیره و منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد شرکت Activision و رئیس کمپانی، دنیل آلگره (Daniel Alegre) صحبت‌هایی محدود در رابطه با بازی انجام داده است.

 

طبق صحبت‌هایی که از آلگره موجود است، او توضیح داده که وضعیت توسعه بازی Diablo 4 به خوبی پیش می‌رود و هیچگونه مشکلی در روند ساخت بازی وجود ندارد. همچنین در ادامه صحبت‌هایش توضیح داده است که منابع و بودجه مناسبی را برای این پروژه در نظر شده است.

اما مهم‌ترین قسمت صحبت‌های آلگره این بود که به مدت زمان زنده ماندن بازی اشاره کرد و توضیح داد که توسعه پروژه به گونه‌ای دنبال می‌شود که بازی نهایی بتواند چندین سال دوام داشته باشد و زنده بماند:

«شرکت Blizzard  با قدرت به توسعه بازی Diablo 4 ادامه می‌دهد تا این عنوان را تکمیل کند، بازی به بهترین نحو ممکن در حال شکل گیری است. همچنین از تیم سازندگان به خوبی پشتیبانی می‌شود و منابع مناسبی در اختیارشان قرار گرفته است تا بتوانند محتوای هیجان انگیزی را برای چندین سال متوالی توسعه دهند.»

 

با توجه به سابقه کمپانی در ساخت نسخه‌های قبلی و انتشار DLC‌های داستانی برای این عناوین، خبر جدید کمی شوکه کننده خواهد بود. با توجه به اخبار جدید بازی Diablo 4 باید بتواند محتوایی انعطاف‌پذیر داشته باشد تا در نتیجه با آپدیت‌هایی خاص تا چند سال دنباله دار شود، البته ممکن است صحبت‌های جدید آلگره به معنی این نیز باشد که بازی Diablo 4 به یک عنوان سرویس محور تبدیل خواهد شد. هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باید برای اطلاعات بیشتر صبر کنیم.

 

البته این را هم مد نظر داشته باشید که DLC‌های داستانی به مرور کم‌تر استفاده شده‌اند و ممکن است تا سال‌های آینده به طور کلی استفاده از آن‌ها متوقف شود. اما در هر حال باید ببینیم  با بازی Diablo 4 چه چیزی در انتظارمان خواهد بود.

 

همانطور که اشاره کردیم، متاسفانه بازی Diablo 4 هیچگونه تاریخ انتشاری ندارد و طبق اطلاعات موجود برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دست توسعه است، هیچگونه اطلاعات رسمی مبنی بر ساخته شدن بازی برای کنسول‌های نسل جدید، یعنی ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 وجود ندارد.

 

برای دنبال کردن اخبار مربوط به بازی Diablo 4 و نسخه ریمستر بازی Diablo 2 با ما همراه باشید.

نظر شما در رابطه با سری Diablo و نسخه چهارم از این سری جذاب چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.