کالَندز بِلاگ

بازی Iron Harvest به زودی برای نسل نهم منتشر خواهد شد

0

بازی Iron Harvest یکی از عناوین جذاب در سبک استراتژیک است که به صورت Kickstarter برای رایانه‌های شخصی منتشر شده بود و به زودی در پایان سال 2021 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. (کیک استارتر نوعی سرویس است که با استفاده از آن، سازنده ایده و طرح خود را با طرفداران به اشتراک می‌گذارد و برای ساخت و اجرایی کردن پروژه از طرفداران درخواست حمایت می‌کند. کسانی که به طرح علاقه داشته باشند با سرمایه‌گذاری روی پروژه باعث ساخته شدن آن می‌شوند و در نهایت سازندگان علاوه بر محصول نهایی هدیه‌ای ویژه برای سرمایه‌گذاران در نظر می‌گیرند.)

 

نکته جذاب در رابطه با انتشار بازی Iron Harvest برای کنسول‌ها، این است که تمامی محتویات گسترش دهنده‌ای که برای رایانه‌های شخصی منتشر شده بود را نیز به همراه خواهد داشت، حتی DLC کاملا جدید بازی که با نام Operation Eagle شناخته می‌شوند نیز در نسخه مخصوص به کنسول‌ها وجود خواهد داشت.

 

از سایر اطلاعات مربوط به بازی می‌توانیم به این امکان اشاره کنیم که سرمایه‌گذاران بازی در سرویس کیک استارتر می‌توانند به صورت رایگان نسخه مربوط به پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و یا ایکس باکس سری اس را انتخاب کنند.

 

در روز‌های ابتدایی آغاز کمپین کیک استارتر بازی Iron Harvest به صورت رسمی اعلام شده بود که در مقطعی بازی برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد، اما این اولین باری است که در رابطه با کنسول‌های نسل جدید صحبت شده است و حالا می‌دانیم که بازی Iron Harvest برای کنسول‌‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز منتشر خواهند شد. این در حالی است که سازندگان در استودیو King Art Games نمایشی از نسخه مخصوص به نسل جدید را نیز منتشر کرده‌اند تا به طرفداران بازی نشان دهند که بازی Iron Harvest روی کنسول‌های جدیدشان به چه صورتی اجرا خواهد شد و از چه گرافیکی برخوردار خواهد بود.

سازندگان بازی اشاره کردند که نسخه‌های کنسولی بازی Iron Harvest در اواخر سال 2021 منتشر خواهند شد. البته نکته‌ای را در رابطه با انتشار بازی اعلام کردند. آن‌ها به طور رسمی توضیح دادند که بازی زمانی برای کنسول‌های منتشر خواهد شد که تیم از کیفیت آن راضی باشد. بدون شک این موضوع دلیل اصلی اعلام نشدن تاریخ انتشار دقیقی برای نسخه‌های کنسولی بازی است. آن‌ها با این روش دست خود را باز گذاشته‌اند تا بتوانند بازی را به بهترین شکل ممکن برای کنسول‌‌های جدید منتشر کنند تا در نهایت از همه چیز راضی باشند و بتوانند تجربه‌ای خوب را به بازیکنان هدیه دهند.

 

سازندگان بازی اشاره کردند که ساخت نسخه کنسولی بازی برایشان چالش برانگیزتر از نسخه رایانه‌های شخصی بوده است. این مسئله کاملا منطقی‌ است چرا که سازندگان تجربه زیادی در انجام این کار نداشته‌اند و امیدواریم در نهایت همه چیز برای نسخه کنسولی بازی درست مانند نسخه رایانه‌های شخصی که در سال 2020 منتشر شد، پیش برود.

 

کمپین کیک استارتر بازی Iron Harvest در سال 2018 آغاز شد و توانست به طور کلی یک میلیون دلار سرمایه کسب و رکوردی جدید در کیک استارتر از خود به جا گذاشت. نکته جالب این است که حدود 230 هزار دلار از سرمایه بازی، از طریق وب‌ سایت استودیو King Arts Games جمع آوری شد. بازی Iron Harvest برای سال 2019 برنامه ریزی شده بود و قرار بود تمامی نسخه‌هایش به صورت یکجا عرضه شوند، اما به دلیل فراگیر شدن ویروس کرونا انتشار بازی به تعویق افتاد، در نهایت نسخه رایانه‌های شخصی بازی در سال 2020 منتشر شد و نسخه کنسولی قرار است در اواخر سال 2021 عرضه بازار شود.

 

خوشبختانه بسیار به تاریخ انتشار بازی نزدیک هستیم و فعلا خبری از تاخیر در تاریخ انتشار بازی منتشر نشده است، بنابراین می‌توانیم امیدوار باشیم که تا پایان سال بتوانیم این عنوان خاص را تجربه کنیم.

بازی Iron Harvest در دنیایی با تاریخ بدیل برگرفته از بازی تخته‌ای scythe جریان دارد که آن را با نام 1920+ می‌شناسند، دنیایی که در آن از سال 1920 همه چیز به شکلی متفاوت پیش رفت و موجب شکل گیری ماشین‌ها و جنگ‌افزار خاص با سبک استیم پانک شد.

 

برای دنبال کردن اخبار مربوط به بازی Iron Harvest با ما همراه باشید. نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.