کالَندز بِلاگ

آمار فروش فوق‌ العاده سری Resident Evil اعلام شد

0

بازی‌های سری Resident Evil همیشه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بودند، حتی نسخه ششم از سری که انتقادات فراوانی به آن شده بود نیز بسیار در بین هواداران محبوب است. از همین رو می‌دانیم که این عناوین همیشه فروش خوبی داشته‌اند و سود بسیار مناسبی را برای شرکت کپکام فراهم کرده‌اند. طبق رسم همیشگی کمپانی‌ها، آن‌ها در مقاطعی مناسب فروش عناوین محبوبشان را به صورت رسمی اعلام می‌کنند. شرکت کپکام هم بنابر سابقه خوب بازی‌هایش، به تازگی لیست جدید بازی‌های پر فروشش را مشخص کرده است، این لیست شامل عناوینی می‌شود که به صورت میلیونی فروش داشته‌اند.

نکته جالب این سات که در لیست جدید بازی‌های پرفروش کپکام، درکنار بازی‌های موفق آن‌ها، شاهد چندین نسخه از سری Resident Evil هستیم! مخصوصا آن نسخه‌‌هایی که به عنوان سری جدید بازی شناخته می‌شوند.

در ابتدا به سراغ بازی Resident Evil 7 می‌رویم که به طور کلی فروشی معادل 9.8 میلیون نسخه داشته است. این درحالی است که 800 هزار نسخه از آن در سه ماه اخیر به فروش رسیده است که البته بسیار منطقی است چرا که کپکام به تازگی دنباله داستانی این بازی، یعنی بازی Resident Evil Village را منتشر کرده است. این اتفاق باعث شد تا بازیکنان برای تجربه بازی جدید، ابتدا به سراغ نسخه قبلی بروند.

نکته جالب اینجاست که بازی Resident Evil Village نیز فروش فوق‌العاده‌ای داشته است و در همین چند ماه اخیر توانسته 4.5 میلون نسخه فروش داشته باشد.

شرکت کپکام به تازگی اشاره کرد که بازی Resident Evil 7 هنوز هم به طور سالانه می‌تواند فروش میلیونی داشته باشد و حدس می‌زنند که در سال‌های آینده فروشش بیشتر خواهد شد. البته حتی اگر این دیدگاه را در نظر نداشته باشیم، باز هم فروش 800 هزار نسخه، فقط در سه ماه می‌تواند مهر تاییدی بر این حدس باشد.

 

اما رتبه بعدی از آن نسخه بازسازی شده بازی  Resident Evil 2 Remake شده است. طبق آمار جدیدی که شرکت کپکام منتشر کرده است این بازی تا به حال 8.6 میلیون نسخه فروش داشته است. آخرین زمانی که میزان فروش این بازی به طور رسمی معرفی شد، تعداد نسخه‌های فروخته شده از بازی معادل 8.1 میلیون نسخه بود. این نشان می‌ذهد که بازی در سه ماهه اخیر توانسته نیم میلیون نسخه فروش داشته باشد.

 

این در حالی است که بازی Resident Evil 3 تنها 4.4 میلیون نسخه فروش داشته است. اما به نظر می‌رسد انتشار بازی Resident Evil Village حتی روی فروش این نسخه نیز تاثیرگذار بوده است، چرا که این عنوان هم در سه ماهه اخیر 400 هزار نسخه فروش را برای خود ثبت کرده است.

 

تمامی این آمار نشان می‌دهد که فروش خوب بازی‌های این سری ادامه دار خواهند بود، پس می‌توانیم در آینده به انتظار نسخه‌های جدید و البته بازسازی‌های جدید عناوین قبلی مانند بازسازی بازی Resident Evil 4 باشیم که یکی از محبوب ترین عناوین سری است و بازیکنان مدت زیادی است که درخواست بازسازی‌اش را از کپکام دارند.

 

نظر شما در رابطه با فروش بازی‌های سری Resident Evil چیست؟ آیا این آمار فروش در مقابل فروش 145 میلیون نسخه‌ای بازی GTA V به چشم می‌آید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.