کالَندز بِلاگ

سونی خرید کمپانی Crunchyroll را نهایی کرد

0

بر اساس گزارشات، توافق میان سونی و کمپانی Crunchyroll که یکی از بزرگترین ناشران انیمه در جهان است، در اوایل سال ۲۰۲۱ در اداره دادگستری ایالات متحده آمریکا در دست بررسی بوده است.  مدت زیادی بر سری اینکه آیا شرکت سونی بالاخره کمپانی Crunchyroll را خریداری می‌کند یا خیر، بحث شد و در نهایت این خرید در ماه دسامبر ۲۰۲۰ به صورت رسمی اعلام شد.  این غول ژاپنی،  بعد از ۹ ماه اعلام کرد که مراحل خرید کمپانی Crunchyroll به مبلغ 1.175 میلیارد دلار نهایی شده است.

 

 

مدیر‌عامل شرکت سونی، کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، گفت که سونی از پیوستن کمپانی Crunchyroll، یکی از بزرگترین ناشران انیمه در جهان، به گروه سونی بسیار خوشحال است. او در ادامه افزود:« انیمه رسانه‌ای در حال رشد است و بین تماشاگران سراسر جهان، هیجان و انگیزه ایجاد می‌کند. پیوستن کمپانی‌ Crunchyroll و Funimation به یکدیگر، ما را قادر می‌سازد که به سازندگان و طرفداران که قلب تپنده جامعه طرفداران انیمه هستند، نزدیک‌تر شویم. ما مشتاقانه منتظر ارائه انیمه‌هایی عالی برای جهانیان هستیم.»

 

در واقع سونی حالا مالک هردو کمپانی Crunchyroll و Funimation است به همین دلیل این معامله در دست بررسی قرار گرفته داده شده است. نگرانی‌هایی وجود دارد که سونی قصد انحصاری کردن بازار انیمه را دارد، اما مدیر‌ عامل کمپانی Sony Pictures، تونی وینسیکورا (Tony Vinciquerra) عقیده دارد که این خرید برای طرفین،‌ بسیار منطقی است. او گفت :« با داشتن کمپانی‌ Crunchyroll و Funimation  ما متعهد هستیم که بهترین تجربه از انیمه را برای طرفدارن ایجاد کرده و فرصتی منحصر به فرد را برای شرکای اصلی، ناشران و سازندگان بی‌نهایت خلاق ارائه دهیم تا محتوای بی نظیر خود را به مخاطبان سراسر جهان، ارائه دهند.»
 

برای سونی، این توافق به منظور متحد و متعاقبا، قوی‌تر کردن کسب‌وکار انیمه این کمپانی است. اما اینکه از این پس این کمپانی چگونه انیمه‌ها را مدیریت می‌کند، جالب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.