کالَندز بِلاگ

کنسول Amiga 500 Mini معرفی شد

0

کامپیوتر خانگی Amiga 500 یا A500 سیستم بازی ساخت شرکت Commodore است که یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های بازی زمان خود نیز محسوب می‌شود. اکنون شرکت Retro Games Ltd. که در گذشته نسخه مینی Commodore 64 را نیز منتشر کرده بود، قصد دارد حیاتی تازه به این دستگاه کلاسیک تحت عنوان کنسول Amiga 500 Mini ببخشد.این نسخه از کامپیوترهای خانواده Amiga که موفق‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود، در اواسط دهه ۸۰ میلادی در اروپا منتشر شد.

کنسول  Amiga 500 Mini علی‌رغم اینکه از لحاظ ظاهری مشابه Amiga 500 است، سخت‌افزار قوی‌تر از کامپیوتر Amiga 1200 در آن قرار گرفته است. این دستگاه همراه با ۲۵ بازی مختلف عرضه می‌شود و هر کاربر با استفاده از ابزار WHDLoad می‌تواند بازی‌های بیشتری را روی آن نصب کند. از دیگر ویژگی‌های این سیستم می‌توان به قابلیت تعویض نرخ نوسازی صفحه نمایش میان ۵۰ هرتز و ۶۰ هرتز، فیلتر CRT و امکان ذخیره بازی‌ها اشاره کرد. فهرست زیر برخی از بازی‌های پشتیبانی‌شده این کامپیوتر را نشان می‌دهد:

Alien Breed 3D
Another World
ATR: All Terrain Racing
Battle Chess
Cadaver
Kick Off 2
Pinball Dreams
Simon the Sorcerer
Speedball 2: Brutal Deluxe
The Chaos Engine
Worms: The Director’s Cut
Zool

لازم به ذکر است که کامپیوتر A500 Mini همراه با یک ماوس و گیم‌پدی با طراحی نوستالژیک مشابه کامپیوتر CD32 عرضه می‌شود و متاسفانه کیبورد مخصوصی که درون جعبه آن قرار دارد کار نمی‌کند. البته بازیکنان می‌توانند کیبورد خود را از طریق درگاه USB به این دستگاه متصل کنند. شرکت Retro Games Ltd. کنسول A500 Mini را اوایل سال آینده میلادی با قیمت ۱۴۰ دلار در آمریکا و ۱۲۰ دلار در بریتانیا عرضه می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.