کالَندز بِلاگ

انتشار تریلر بازی Abandoned بازهم به تعویق افتاد

0

بازی Abandoned عنوانی اول شخص در سبک بقا است که طبق برنامه ریزی‌ها قرار است تا پایان سال 2021 به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر شود. اما نکته مهم این است که تنها چند ماه تا انتهای سال 2021 فاصله داریم و هنوز هیچکس، چیزی از بازی Abandoned نمی‌داند. همانطور که می‌دانید حاشیه‌های بسیاری حول محور این بازی شکل گرفته است. بسیاری معتقدند این بازی عنوان بعدی هیدئو کوجیما است که به این شکل مرموز در حال تبلیغ است، بسیاری دیگر انتظار دارند بازی به سونی مربوط باشد و همان نسخه بازسازی شده بازی Metal Gear Solid باشد.

 

اما اینطور که به نظر می‌رسد این بازی بیشتر شبیه به یک کلاهبرداری بزرگ است. به تازگی اپلیکیشنی خاص به صورت یک دموی آزمایشی از بازی Abandoned از سوی استودیو BLUE BOX منتشر شد روی پلی استیشن 5 و قرار بود در روز 10 آگوست، یعنی 19 مرداد ماه، اولین تریلر مهم بازی روی این اپلیکیشن قرار بگیرد تا طرفداران بتوانند بازی را مشاهده کنند. اما درست مانند تمام اطلاعات دیگری که از استودیو BLUE BOX منتشر شده بود، باز هم شاهد یک اتفاق احمقانه بودیم که وقت بسیاری از طرفداران را گرفت و در نهایت باز هم اطلاعات جدیدی از بازی منتشر نشد. تنها اتفاقی که رخ داد، عذرخواهی رسمی استودیو از طریق چند توییت بود.

 

روند کلی اتفاقاتی که در روز گذشته رخ داد نیز با یک توییت آغاز شد. آن‌ها در ابتدا ویدیویی دو ثانیه‌ای از بازی منتشر کردند و در توضیحات اینگونه نوشتند: «آیا آماده هستید؟!»

همانطور که اشاره کردیم برنامه‌ای مخصوص به پلی استیشن 5 از طرف استودیو منتشر شده بود که قرار بود با یک آپدیت جدید محتوای تازه‌ای به آن اضافه شود و بازیکنان بتوانند به صورت زنده نمایش جدید بازی را در این برنامه مشاهده کنند. طبق اطلاعاتی که استودیو منتشر کرده بود در این نمایش گرافیک بازی، قابلیت رهگیری پرتو و سایر امکانات بازی روی کنسول پلی استیشن 5 به نمایش گذاشته می‌شد. در روز گذشته تمامی طرفداران بازی با اشتیاق زیاد اپلیکیشن ذکر شده را دانلود کرده و به انتظار آپدیت جدید آن نشستند تا در نهایت به سوال‌های متعددشان پاسخ‌های مناسبی داده شود. اما برخلاف انتظارات هیچ اتفاقی رخ نداد و مدتی بعد شاهد این بودیم که استودیو BLUE BOX در یک توییت جدید به این مسئله اشاره کرد که مشکلات فنی در بارگزاری بروزرسانی به وجود آمده است:

«مشکلات فنی‌ در بارگزاری اطلاعات جدید به برنامه رخ داده است. ما در حال برطرف کردن مشکل هستیم تا هرچه زودتر محتوا را زنده پخش کنیم. به دلیل اتفاقات رخ داده از شما عذرخواهی می‌کنیم. زمانی که مشکل برطرف شد به شما اطلاع خواهیم داد!»

 

متاسفانه هنوز مشخص نشده است که منظور استودیو BLUE BOX از مشکلات فنی دقیقا چه بوده. از دیدگاه طرفداران این مسئله بیشتر شبیه به یک کلاهبرداری بزرگ بود، برنامه مخصوص بازی Abandoned بدون هیچ مشکلی اجرا می‌شد، اما به بازیکنان پیغامی می‌داد که برای محتوای بیشتر بعدا به برنامه سر بزنند و زمانی که طرفداران برای دریافت آپدیت اقدام می‌کردند هیچگونه محتوای جدیدی برای دانلود وجود نداشت. برخی اعتقاد دارند مشکلات از طرف سونی رخ داده است، اما بدون شک کمی عجیب است که این اتفاق دقیقا برای عنوانی مرموز و بحث برانگیز رخ دهد. آن‌هم زمانی که رونمایی از بازی چندین بار با تاخیر مواجه شده بود.

اپلیکیشن مخصوص بازی Abandoned در ابتدا قرار بود در روز 22 جولای منتشر شود، اما در نهایت به دلیل مشکلات فنی، با تاخیر مواجه شد و به ماه آگوست انتقال پیدا کرد. بسیار عجیب است که چگونه این اتفاق مدام تکرار می‌شود و هیچ کس هیچ پاسخ مناسبی از طرف استودیو و رئیس آن یعنی حسن قهرمان، دریافت نمی‌کند. اجرای یک اپلیکیشن و بروزرسانی آن روی کنسولی با سرعت پردازش پلی استیشن 5 نباید کار پیچیده‌ای برای یک استودیو بازی سازی باشد. آن‌هم زمانی که بازی‌شان قرار است در انحصار سونی باشد. بدون شک اتفاقی بزرگتر در حال وقوع است و به احتمال زیاد اتفاقت روز گذشته صرفا برای موج سواری دوباره استودیو روی حاشیه‌ها و شایعات مربوط به بازی Abandoned بوده است.

 

خوشبختانه با اتفاقات روز گذشته بسیاری از طرفداران که اعتقاد داشتند بازی به کوجیما مربوط می‌شود، متقاعد شدند که مشکلی بزرگ در رابطه با این استودیو و بازی مرموزشان وجود دارد، چرا که آن‌ها مدام از رونمایی بازی فرار می‌کنند. شاید اصلا هیچ بازی‌ای در میان نباشد و تمام این اتفاقات یک کلاهبرداری بزرگ باشد.

 

چگونه ممکن است یک بازی تمام مراحل توسعه را گذرانده باشد و حالا زمانی که باید برای تبلیغات و رونمایی تلاش کند، مدام به مشکل‌های فنی برمی‌خورد. اگر کمی بیشتر به این مسئله دقت کنیم، همه اتفاقت بسیار خنده دار خواهند بود. بدون شک طرفداران در این روند سونی را مقصر می‌دانند چرا که بازی Abandoned به عنوان یک بازی انحصاری پلی استیشن 5، به طور غیر مستقیم پشتیبانی سونی را با خود به همراه دارد. از طرف دیگر هیچکس دوست ندارد توسط یک گروه بازی‌ساز که تا به حال هیچ عنوانی منتشر نکرده‌اند دست انداخته شود.

 

در هر حال هنوز هم شایعات و حدس‌های بسیاری وجود دارد. اما به طور کلی دو حالت برای بازی Abandoned وجود خواهد داشت. یا بازی Abandoned و استودیو Blue Box به طور کلی یک کلاهبرداری بزرگ است، یا همه چیز زیر سر سونی است و قصد دارد برای یک رونمایی عظیم طرفدارانش را کمی اذیت کند.

 

نظر شما در رابطه بازی بازی Abandoned و حاشیه‌های شکل گرفته حول محور آن چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.