کالَندز بِلاگ

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 از موتور Unreal Engine 5 استفاده می کند

0

موتور Unreal Engine 5 سال گذشته با نمایش دمویی از عملکرد آن روی پلی استیشن 5 رسما رونمایی شد و از آن زمان بسیاری از توسعه‌دهندگان تایید کرده‌اند که بازی‌هایشان را به کمک این موتور بازیسازی طراحی می‌کنند. برای مثال بسیاری از بازی‌های مورد انتظار همچون بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 و بازی Dragon Quest 12: The Flames of Fate و پروژه جدید استودیو The Coalition اکنون به سوی استفاده از موتور بازی سازی حرکت کرده‌اند و احتمالا طی سال‌های آینده بسیاری دیگر از توسعه‌دهندگان از توانایی‌های منحصربه‌فرد آن بهره می‌گیرند. اکنون نیز، بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 به فهرست بازی‌هایی که روی این موتور اجرا می‌شوند افزوده شده است.

روز گذشته حساب رسمی Unreal Engine در توییتر با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۸۰ بازی که روی موتور Unreal Engine 5 اجرا می‌شوند اکنون در دست ساخت قرار دارند و پس از آن، استودیو GSC Game World در نقل‌وقولی از آن توییت تایید کرد که بازی آن‌ها نیز در میان آن ۸۰ عنوان قرار دارد. با وجود اینکه این استودیو اوایل سال ۲۰۲۰ تایید کرده بود که پروژه آن‌ها روی موتور Unreal Engine 5 اجرا می‌شود، اما این اولین بار است که تایید می‌شود جدیدترین نسخه از این موتور بازیسازی در پروژه آن‌ها به کار گرفته شده است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 نیز از ابزار و فناوری‌های مخصوص موتور Unreal Engine 5 همچون Data Layers استفاده کند.

 

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 برای ایکس باکس سری ایکس و سری اس و همچنین کامپیوتر در تاریخ ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل) سال آینده منتشر می‌شود و در روز عرضه از طریق سرویس گیم پس نیز در دسترس خواهد بود. پیش‌تر سیستم مورد نیاز این بازی روی کامپیوتر اعلام شد که با توجه به آن، اجرای این بازی روی کامپیوترهای شخصی نیازمند سخت‌افزار قدرتمند خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.