کالَندز بِلاگ

بازی Frostpunk 2 معرفی شد + تریلر رونمایی

0

استودیو 11 bit به طور رسمی بازی Frostpunk 2 را معرفی کرد، این بازی دنباله یکی از عناوین خاص شهرسازی در سبک بقا است که در سال 2018 منتشر شده بود. طبق اطلاعاتی که استودیو 11 bit منتشر کرده است بازی Frostpunk 2 برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد و از طریق فروشگاه استیم، فروشگاه GOG و فروشگاه اپیک در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. متاسفانه هنوز هیچگونه تاریخ انتشار دقیقی برای بازی Frostpunk 2 منتشر نشده است، اما نمایشی جذاب از آن منتشر شده است که می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

 

 

بازی Frostpunk 2 حدود 30 سال بعد از وقوع عصر یخبندان در زمین رخ خواهد داد. زمانی که سرما و برف اکثریت انسان‌ها و موجودات زنده را از بین برده است و تنها راه بقا یکپارچگی و همبستگی انسان‌ها است. این بازی تمرکز ویژه‌ای بر پیدا کردن سوخت‌های فسیلی مانند نفت دارد. همچنین در بازی شاهد چند جناح متفاوت هستیم که هرکدام بنا به منافع خود به جنگیدن می‌پردازند و در نهایت آسیب این جنگ‌ها به شهر و مردم وارد خواهد شد.

 

جیکوب استوکالسکی (Jakub Stokalski)، یکی از کارگردانان بازی Frostpunk 2 ، اینگونه در رابطه با اهدافشان توضیح داد:

«ما به دنبال این هستیم تا در نهایت بتوانیم تجربه‌ای بسیار وسیع‌تر از نسخه اول بازی Frostpunk را با ساخت بازی Frostpunk 2 به طرفداران هدیه دهیم.»

 

تیم سازندگان فعلی بازی از 70 فرد با استعداد تشکیل شده است که به ساخت بازی Frostpunk 2 می پردازند، البته این آمار صعودی است و طبق اطلاعات قرار است به زودی افراد بیشتری به تیم سازندگان بپیوندند. بدون شک این اتفاق می‌تواند در توسعه بازی تاثیر مثبت بسیار زیادی بگذارد! با اضافه شدن افراد بیشتر سرعت ساخت بازی افزایش پیدا خواهد کرد، همچنین بودجه بازی بیشتر خواهد شد و در نتیجه شاهد ساخته شدن عنوانی جذاب خواهیم بود.

البته سازندگان نیز بر همین باورند چرا که انتظار دارند بازی‌شان بسیار بهتر از نسخه قبل خواهد بود. آن‌ها بازی Frostpunk 2 را بیشتر از یک دنباله ساده برای عنوان قبلی‌شان می‌دانند:

«بازی Frostpunk 2 صرفا یک دنباله برای بازی قبلی نیست. چیزی که بازیکنان می‌توانند از این عنوان انتظار داشته باشند، توانایی انتخاب‌های بسیار زیاد در روند بازی است. آن‌ها می‌توانند در بازی انتخاب کنند که حکومت غالب بر شهر چگونه باشد، میزان آزادی به چه نحوی باشد و جامعه‌ی آن‌ها به چه سمتی حرکت کند! البته با حق انتخاب‌های زیاد، غواقب متفاوت را نیز شاهد خواهیم بود. در نسخه قبلی از بازی Frostpunk شاهد تقابل انسان در مقابل طبیعت بودیم. اما در بازی Frostpunk 2 همه چیز فراتر خواهد رفت در این بازی شاهد تقابل انسان‌ها با ارزش‌های انسانی هستیم و در کنارش همین انسان‌ها هستند که در نهایت باید زنده بمانند. البته این را هم اضافه کنم که بازی Frostpunk 2 لایه‌های جدیدی نیز به این حالت اضافه خواهد کرد. حالا می‌توانید این بازی را عنوانی در نظر بگیرید که سیاست، جامعه و پیشرفت تکنولوژي در آن موثر خواهند بود. در بازی Frostpunk 2 شاهد تقابل انسان با غریزه‌اش هستیم»

 

بازی Frostpunk 2 در حال توسعه است و هنوز تاریخ انتشار دقیقی دریافت نکرده است. اما اگر به این عنوان علاقه‌مند شده‌اید می‌توانید به تجربه نسخه اول از سری بپردازید. بازی Frostpunk از تاریخ 20 مرداد ماه تا 24 مرداد به صورت رایگان برای دارندگان رایانه‌های شخصی فعال خواهد شد و می‌توانید بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای به تجربه این عنوان موفق و جذاب بپردازید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.