کالَندز بِلاگ

شایعه: سه نسخه از عناوین سری بازی GTA بازسازی خواهند شد

0

ماه‌ها بود که شایعاتی متفاوت در رابطه با پروژه‌های راک‌استار به گوش می‌رسید و حالا به نظر می‌رسد برخی از این شایعات در رابطه با سری بازی‌ GTA حقیقت دارند. اینطور که پیداست سه نسخه از سری بازی GTA در حال ریمستر شدن هستند و مدت‌هاست که پروژه ساخت آن‌ها پشت در‌های بسته دنبال شده است. این یعنی ممکن است به زودی شاهد انتشار سه نسخه ریمستر شده از سری بازی GTA باشیم.

 

در سال‌های اخیر شاهد این بودیم که کمپانی‌های زیادی به سراغ بازسازی بازی‌های قدیم‌شان رفتند. بدون شک این روند روی سایر شرکت‌های بازی سازی نیز تاثیرگذار خواهد بود. همانطور که یادتان هست، در دو سال اخیر شایعات بسیاری در رابطه با پروژه‌های مرموز شرکت راک استار در شبکه‌های اجتماعی مختلف به گوشمان ‌رسید. اکثر این شایعات اشاره داشتند که سری بازی GTA در دوره کنسول‌های نسل ششم (پلی استیشن 2) در حال بازسازی شدن هستند. اما چه زمانی این شایعات قوت گرفت؟

 

درست بعد از حرکتی غیر قابل پیش بینی از سوی کمپانی مادر راک‌استار، یعنی شرکت Take-two این شایعات قوت گرفتند. شرکت Take-two تمامی ماد‌های تقویت کننده گرافیکی سه نسخه از سری بازی GTA را از محیط اینترنت حذف کرد، پس از آن در بیانیه‌ای رسمی اشاره کرد که شرکت در حال ریمستر کردن سه بازی مهم و دوست داشتنی است. قطعا کسی نمی‌تواند به حتم بگویید که این عناوین دقیقا کدام بازی‌ها هستند اما با بررسی‌های بیشتر و حدس و گمان می‌تواند به نتایجی نسبتا منطقی دست پیدا کرد. البته طبق ادعای خبرگزاری Kotaku به نظر می‌رسد مراحل ساخت این عناوین به پایان رسیده است و به زودی این بازی‌ها معرفی خواهند شد.

 

طبق ادعای Kotaku آن‌ها توانسته‌اند به وسیله یک اینسایدر، این جزئیات جدید را به دست بیاورند. البته آن‌‌ها اشاره کرده‌اند که منبع این اطلاعات جدید، فردی معتبر بوده است، چرا که  این فرد اطلاعات مربوط به بروزرسانی‌های بازی GTA Online و بازی Red Dead Online را به درستی فاش کرده بود.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Kotaku، به نظر می‌رسد بازی GTA 3، بازی GTA Vice City و بازی GTA San Andreas مراحل توسعه و بازسازی را طی می‌کنند. هر سه بازی با موتور بازی‌سازی Unreal ساخته شده‌اند و در آن‌ها ترکیبی از سبک جدید گرافیک و سبک کهنه گرافیکی را شاهد خواهیم بود. یکی از منابع معتبر اطلاعات که ادعا می‌کند یکی از عناوین را در حال اجرا مشاهده کرده است، اشاره کرد که بازی‌ها از نظر گرافیکی شباهت بسیار زیادی به بهترین ماد‌های گرافیکی که برای این عناوین آمده بود دارند. همچنین طبق اطلاعات، رابط کاربری بازی‌ها نیز بروزرسانی شده است اما با همان حالت کلاسیک نمایش داده خواهد شد. متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با گیم پلی بازی‌ها منتشر نشده است. البته نکته‌ای دیگر نیز وجود دارد! طبق اطلاعات منتشر شده، سازندگان قصد دارند بازی‌ها را به گونه‌ای ارائه دهند که همان حس و حال قدیمی بودنشان را حفظ کنند. پس قرار نیست با عناوینی کاملا تازه همراه باشیم.

 

یکی دیگر از منابع اشاره کرده است که مسئول ساخت این بازی‌ها، استودیو Rockstar Dundee خواهد بود. استودیویی تازه تاسیس که بنا به اطلاعات جدید در ساخت نسخه نسل جدید بازی GTA V نیز به راک استار کمک کرده است و پروژه ریمستر کردن بازی‌های کلاسیک به نوعی تمرین برای آن‌ها به حساب می‌آید.

 

اما همانطور که می‌دانید راک استار قبل از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 تمامی استودیو‌هایش را جمع کرد و به استودیویی بزرگ و واحد تبدیل شد. بعد از آن، استودیو Rockstar Dundee اولین خرید آن‌ها به حساب می‌آید. جالب است بدانید که این استودیو قبل از ادغام با راک استار، با نام استودیو Ruffian شناخته می‌شد. این سازندگان روی بازی‌ Crackdown 2 و بازی Crackdown 3 کار کرده بودند و در پروژه ساخت بازی Master Chief Collection نیز به سازندگان اصلی کمک کرده بودند.

 

پس می‌توان نتیجه‌هایی از تجربه این سازندگان گرفت، چرا که آن‌ها تجربه ریمستر کردن بازی‌های بزرگ را در کارنامه‌شان دارند. اما نکته‌ای دیگر وجود دارد که بهتر است به آن هم بپردازیم. اگر کمی توجه کنید، می‌بینید که خبر ریمستر شدن سه نسخه از سری بازی GTA مدت‌‌ها بود که دست نخورده باقی مانده بود. این اخبار برای اولین بار قبل از فراگیر شدن بیماری کووید 19 منتشر شده بود و حالا با توجه به کنترل بیماری در اکثر کشور‌های مهم، به نظر می‌رسد روند توسعه بازی‌ها دوباره با سرعت دنبال خواهد شد. بنابراین خبر ساخت این نسخه‌های ریمستر دوباره داغ شده است.

 

اینطور که پیداست در ابتدا قرار بود این سه بازی به صورت یک بسته واحد منتشر شوند و برای دسته‌ای از افراد رایگان باشند. طبق گزارشاتی که از طریق منبع رسانه Kotaku به دست آمده است ، قرار بود تا کسانی که نسخه نسل بعدی بازی GTA V را خریداری کنند، بتوانند به صورت رایگان نسخه ریمستر سه عنوان کلاسیک بازی GTA 3، بازی GTA Vice City و بازی GTA San Andreas‌ را نیز داشته باشند. البته این افراد تنها کسانی نبودند که به صورت رایگان این بازی‌ها را تجربه می‌کردند. اینطور که پیداست حتی اگر نسخه نسل بعدی GTA Online را نیز خریداری می‌کردید، می‌توانستید این سه بازی ریمستر شده را به صورت رایگان تجربه کنید. به نظر می‌رسد راک استار قصد داشت با این کار به نوعی بازیکنان را ترغیب کند تا به سراغ خرید دوباره بازی GTA V و نسخه آنلاین آن بروند. البته این حرکت می‌توانست به نوعی تشکر کردن شرکت، از طرفداران وفادارش نیز بوده باشد. اما به هر حال این حالت دیگر چندان اهمیتی ندارد چرا که طبق اخبار جدید، برنامه‌های راک استار تغییر کرده است و قرار است این بسته خاص که شامل نسخه ریمستر بازی GTA 3، بازی GTA Vice City و بازی GTA San Anreas می‌شود، در مهر ماه پیش برای دارندگان کنسول‌‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، گوگل استادیا، رایانه‌های شخصی و حتی تلفن‌های هوشمند منتشر شود.

البته طبق اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد نسخه تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی بازی‌ها با یکسال تاخیر منتشر شود چرا که کمپانی تمرکز ویژه‌ای روی نسخه‌های کنسولی بازی دارد. از اطلاعات دیگری که رسانه Kotaku منتشر کرده است می‌توان به این نکته اشاره کرد که آن‌ها مطمئن هستند بازی GTA 3، بازی GTA Vice City و بازی GTA San Andreas به صورت بسته‌ای واحد منتشر خواهد شد و فقط نسخه‌ای دیجیتالی خواهد داشت. بنابراین نباید قیمت چندان زیادی داشته باشد.

 

اگر شما هم از طرفداران وفادار شرکت راک استار هستید و علاقه شدیدی به ساخته‌های این کمپانی موفق دارید، بهتر است به این بخش توجه کنید! منبع خبری رسانه Kotaku اشاره کرده است که سازندگان در راک استار به دنبال ریسمتر کردن بازی Red Dead Redemption نیز هستند. اما ساخت این نسخه بستگی به نحوه فروش ریمستر سه نسخه کلاسیک بازی GTA خواهد داشت.

 

به طور کلی در حال حاضر، منطقی به نظر می‌رسد که راک استار در حال پردازش پروژه‌ای مانند ساخت این سه نسخه و البته ریمستر نسخه نسل جدید بازی GTA V باشد. طبق اطلاعات منتشر شده، تمامی استودیو‌های راک استار مشغول ساخت این عناوین هستند تا هرچه سریع‌تر آن‌ها را معرفی و عرضه کنند. طبق دیدگاه رسانه‌‌ها، این اتفاق موجب شده تا وضعیت بازی‌های Red Dead Online و بازی GTA Online در سال‌های اخیر افت کند.

 

به طور کلی شاهد این هستیم که راک استار پروژه‌ای مرموز را جلو می‌برد و بدون شک به زودی متوجه خواهیم شد که آیا این اخبار به طور کامل صحت دارند یا نه. نکته دیگری که این اخبار را قوت می‌بخشد این است که در شایعات منتشر شده از بازی GTA 6 اشاره‌های بسیاری به شهر وایس شده بود! این می‌تواند تاییدیه دیگری بر بازسازی بازی GTA Vice City‌ باشد.

 

نظر شما در رابطه با اطلاعات منتشر شده چیست؟ آیا این اطلاعات صحت دارند؟

برای دنبال کردن شایعات و اخبار مربوط به بازی‌های سری GTA با ما همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.