کالَندز بِلاگ

مایکروسافت با عرضه گیم پس بر روی دیگر پلتفرم‌ ها مشکلی ندارد

0

 به کسی پوشیده نیست که سرویس‌ اشتراکی گیم پس شرکت مایکروسافت، تکیه‌گاه این شرکت در صنعت بازی است. در حالی که همیشه بر سر اینکه آیا این سرویس در بلند مدت موفق خواهد بود با خیر بحث‌هایی هست، اما مایکروسافت در هر صورت به کار خود ادامه می‌دهد. این سرویس به شکلی منظم بازی‌ها را در اختیار مشترکین خود قرار داده است و حتی بازی‌هایی که روز اول انتشارشان بوده، در این سرویس قرار گرفته‌اند. 

در یک گفتگوی جدید، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، علنا برنامه مایکروسافت از این مدل اشتراکی، صحبت کرد. وقتی که از او درباره احتمال انتشار سرویس گیم‌ پس به شکلی دیگر در فروشگاه دیگر رقبا پرسیده شد، او گفت که برنامه‌ای برای چنین کاری وجود ندارد اما دلیل آن عدم علاقه مایکروسافت نبوده است. او علنا درباره هدف نهایی این شرکت برای در دسترس قرار دادن سرویس گیم پس در هر چیز ممکنی، صحبت کرد و در ادامه بیان کرد که تا به حال کاری در این راستا انجام نشده چون این شرکت تمایل به  ادامه کار با این اکوسیستم بسته را دارد و نمی‌خواهد که در سرویس گیم پس اختلالی به وجود آید.

 

اسپنسر گفت :« سوال درستی پرسیدید چون خیلی‌ها معمولا از من درباره انتشار یک بازی انحصاری سوال می‌پرسند. و چیزی که من می‌گویم این است که چیزی که من می‌خواهم ارائه دهم، یک تجربه کامل از ایکس باکس است. ما فعلا برنامه‌ای برای آوردن برنامه ایکس باکس به دیگر پلتفرم‌های بسته را نداریم، دلیل اصلی این است که پلتفرم‌های بسته چیزی شبیه به گیم پس را نمی‌خواهند. در حال حاضر کلی پلتفرم باز مثل وب، کامپیوتر و موبایل وجود دارند که می‌توانیم در آن رشد کنیم و تمام تمرکز ما، صادقانه، روی این پلتفرم‌هاست.»

 

او ادامه داد:« منظور من به کسانی که یک سیستم کارآمد برای خودشان دارند نیست. من درک می‌کنم که چرا قطع شدن سرویس گیم‌پس چیزی نیست که آن‌ها در حال حاضر بخواهند. در نهایت وقتی می‌گوییم که قصد داریم کاری کنیم که همه بتوانند بازی کردن روی ایکس باکس را تجربه کنند، چیزی که واقعا در نظر داریم این است که ما کاملا برای گفتگو با دیگر پلتفرم‌ها آماده ایم و اگر بتوانیم تجربه کامل گیم پس را روی دستگاه دیگری که بازیکنان از آن‌ها استفاده می‌کنند، ارائه می‌کنیم.»

 

تکامل سرویس‌هایی شبیه به گیم پس چیز شگفت انگیزی نیست. آیا می‌شود روزی سرویس گیم پس را روی سیستم‌های سونی و یا نینتندو ببینیم؟ حتی با اینکه مایکروسافت به یک پلتفرم بازتر تبدیل می‌شود و می‌توان سرویس گیم پس را روی کامپیوتر‌ها و استریم‌ها دید، باز هم تصورش مشکل است. اما به نظر می‌رسد که احتمالا به همین سمت پیش‌ رویم.
به نظر شما این سرویس تا به حال چگونه عمل کرده و چه آینده‌ای برای آن می‌بینید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.