کالَندز بِلاگ

معرفی محتوای The Siege of Paris بازی Assassin’s Creed Valhalla

0

همانطور که می‌دانید بازی Assassin’s Creed infinity که در دست ساخت است، یک بازی سرویس محور خواهد بود و تا سال‌ها از آن پشتیبانی خواهد شد. اما قبل از اینکه بازی Assassin’s Creed infinity منتشر شود، بدون شک بازی Assassin’s Creed Valhalla اولین عنوانی است که یوبی سافت این مقدار از آن پشتیبانی کرده است و به احتمال بسیار زیاد تا چند سال آینده در رتبه اول باقی خواهد ماند. در ابتدای سال جاری شاهد انتشار اولین بسته گسترش دهنده بازی Assassin’s Creed Valhalla بودیم که با نام Wrath of the Druids منتشر شد و حالا در 12 آگوست شاهد انتشار بسته گسترش دهنده بزرگ و جنجالبی بازی با نام The Siege of Paris هستیم. اما قبل از هرچیزی بهتر است به سراغ این بسته گسترش دهنده برویم و ببینیم که این محتوای جدید با خود چه چیز‌هایی را به بازی Assassin’s Creed Valhalla آورده است و آیا ارزش خرید دارد؟  در ادامه با ما همراه باشید.

 

داستانی تازه

درست مانند بسته گسترش دهنده قبلی که ما بازیکنان را به کشور ایرلند فعلی می‌برد، بازی با بسته گسترش دهنده جدید Siege of Paris، بار دیگر وایکینگ‌‌های محبوبمان را به کشوری جدید خواهد برد. اینبار با محتوای جدید به پادشاهی فرانسه یورش خواهیم برد تا ایوور و همراهانش بتوانند ماجرایی جدید داشته باشند. اما دلیل سفر وایکینگ‌ها به پاریس در بازی Assassin’s Creed Valhalla چیست؟ با توجه به منابع تاریخی و همانطور که در سریال Vikings مشاهده کردید، وایکینگ‌ها برای غارت و به دست آوردن دارایی‌های بیشتر و البته زمین‌های کشاورزی به پاریس حمله‌ور شده بودند. حمله وایکینگ‌ها به پادشاهی فرانسه یکی از بزرگترین افتخارات این انسان‌ها در طول تاریخ است. بنابراین در بازی Assassin’s Creed Valhalla هم هدف از حمله پاریس، غارت و به دست آوردن دارایی‌های بیشتر برای مردممان است. قطعا در این بخش مبارزات جذاب و داستانی خاص را شاهد خواهیم بود که در نهایت ما را با پادشاه فرانسه رو در رو خواهد کرد. با این بسته گسترش دهنده محیطی کاملا جدید از قلمرو کشور فرانسه در اختیار شما خواهد بود تا در آن گشت و گزار کنید.

 

دشمن‌های جدید

جدای از بخش داستانی جدید که قرار است شما را درگیر خود کند، با بسته گسترش دهنده تازه، انتظار دشمنان جدید را نیز داشته باشید، چرا که حالا شما به سرزمینی ناآشنا سفر خواهید کرد و فرانسوی‌ها مانند انگلیسی‌ها یا سایر وایکینگ‌ها مبارزه نخواهند کرد. این دشمنان متفاوت ، ظاهر منحصر به فرد خودشان را خواهند داشت و به سبکی متفاوت مبارزه می‌کنند. قدرت و توانایی‌ها و البته نقاط ضعف مختص به خودشان را نیز دارند.

 

برای مثال یک مدل از این دشمن‌های جدید با نام Frankish Knights شناخته می‌شوند که در نمایش محتوای The Siege of Paris سبک مبارزه‌اش را مشاهده کرده‌اید. این نمونه از دشمنان از سلاح‌های بلند مانند نیزه استفاده خواهند کرد و می‌توانند در شرایط خاص بسیار کارتان را سخت کنند. آن‌ها اغلب روی اسب هستند و می‌توانند به سمتتان نیزه پرتاب کنند. البته فکر نکنید بعد از پرتاب نیزه‌شان بی دفاع خواهند شد، نه! آن‌ها یک سپر و شمشیر هم به همراه خود دارند و در مبارزات نزدیک از این سلاح استفاده خواهند کرد. این در حالی است که محتوای جدید، باس فایت‌های تازه‌ای را نیز برایتان به همراه خواهد داشت! پس اگر این محتویات برایتان جذاب است، یک امتیاز مثبت به DLC تازه منتشر شده محتوای Siege of Paris بدهید تا برویم به سراغ سایر اطلاعات.

 

قابلیت‌‌های تازه

درست مانند بسته گسترش دهنده قبلی با محتوای Siege of Paris هم شاهد دریافت قابلیت‌هایی خاص خواهیم بود. این قابلیت‌ها مختص به مبارزات خواهند بود. برای مثال به قابلیت Plague of Rats اشاره می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید موش‌ها را به سراغ دشمنانتان بفرستید. شما برای اجرای این حرکت خاص، از تیری منحصر به فرد استفاده خواهید کرد که می‌تواند موش‌ها را به سمت خود بکشاند. پس با شلیک این تیر به یک سرباز فرانسوی می‌توانید به راحتی ارتش کوچکی از موش‌ها را به سراغش بفرستید. همانطور که حدس می‌زنید، هیچکس به خاطر حمله چند موش به یک سرباز به شما مشکوک نخواهد شد، پس می‌توانید از این امکان برای مخفی کاری استفاده ببرید.

 

دوست نداریم تمام محتوای جدید را برایتان فاش کنیم اما بهتر است درباره قابلیت‌های جدید بازی اطلاعات مناسب داشته باشد. دو نوع قابلیت دیگر نیز به بازی اضافه شده‌اند. با یکی از این قابلیت‌ها می‌توانید سربازی را به دلخواه انتخاب کنید و او را به بمب مسلح کنید و در میان چند سرباز دیگر منفجر کنید تا با یک تیر چند نشان بزنید. قابلیت دیگری که وجود دارد این است که می‌توانید با استفاده از کمان به سرباز‌ها شلیک کنید ولی آن‌ها را نکشید. با این قدرت جدید شما به نقطه‌ای از بدن دشمنان شلیک خواهید کرد که باعث مرگ تدریجی آن‌ها خواهد شد. بنا براین قبل از مرگ این سرباز فرصت دارید تا نقشه بچینید یا حواس سایر دشمنان را با این حرکت پرت کنید و در عین حال در منطقه‌ای مناسب قرار بگیرید.

 

 

سلاح‌ها، ابزار و اسکیل‌های جدید

با توجه به اینکه بازی Assassin’s Creed Valhalla بیشتر از عناوین قبلی سری به سبک نقش آفرینی روی آورده است، استفاده و البته وجود سلاح‌ها، ابزار و مهارت‌های متفاوت در آن بسیار پررنگ‌تر شده است. بدون شک چندان خبر غافلگیرکننده‌ای نیست که یوبی سافت به افزایش این امکانات در بازی ادامه دهد، چرا که یکی از عناصر اصلی بازی به حساب می‌آیند. همانطور که مشخص است محتوای Siege of Paris هم این روند را ادامه خواهد داد و در گشت و گزار‌هایتان در بازی می‌توانید به راحتی زره‌‌های منحصر به فرد جدید، سلاح‌های خاص و البته مهارت‌های تازه به دست بیاورید تا به کمک این‌ها بتوانید به سبکی جدید به مبارزه با سربازان فرانسوی بپردازید. اگر بسته گسترش دهنده Wrath of the Druids را تجربه کرده باشید، می‌دانید که محتوای اضافه شده به بازی در این DLC بسیار جذاب بود، پس می‌توانید مطمئن باشید که زره‌ها و ابزار جدید در DLC فرانسه هم می‌توانند شما را خوشحال کند.

 

حیوانات و فعالیت‌های جدید

پس از داستان، نقشه جدید، دشمنان تازه، ابزار و سلاح‌های منحصر به فرد، حالا به سراغ افزودنی‌های جزئی‌تر و جذاب خواهیم رفت. محتویاتی که یوبی سافت قصد دارد با آن‌ها جذابیت بازی را افزایش دهد. برای مثال، در قلمرو‌های کشور فرانسه باید بتوانید حیوانات جدیدی ببینید و شکار کنید. علاوه بر این جانوران خاص که با خود فعالیت‌های تازه‌ای را به بازی می‌آورند، می‌توانید انتظار فعالیت‌‌های منحصر به فردی را با DLC جدید داشته باشد. برای مثال بهتر است بازی‌‌های کوچک یا همان مینی‌گیم‌ها را مثال بزنیم. در بازی می‌توانید به تجربه بازی‌های تحته‌ای بپردازید و یا در تورنومنت‌ها و مسابقات مبارزه‌ای شرکت کنید. اگر به محتوای جدید بازی شک دارید، بهتر است مطمئن باشید که این بسته گسترش دهنده، پر محتوا‌ترین DLC‌ ‌ای خواهد بود که برای سری Assassin’s Creed مشاهده کرده‌اید. پس چندان نگران نباشید، چرا که امکانات و فعالیت‌های بسیاری برای طرفداران این بازی با DLC جدید اضافه شده است.

 

ماموریت‌های بلک باکس

بدون شک این بخش یکی از هیجان انگیز ترین قسمت‌هایی است که با بسته گسترش دهنده جدید به بازی Assassin’s Creed Valhalla اضافه شده است. سری Assassin’s Creed همیشه تاکید و تمرکز شدیدی به حالت مخفیکاری داشت و تواسنت با بازی Assassin’s Creed Unity این حالت را به اوج خود برساند. بدون شک در سالی که بازی Assassin’s Creed Unity منتشر شد مخفیکاری سری را در بهترین حالت ممکن شاهد بودیم. یکی از دلایل اصلی موفقیت حالت مخفیکاری در این بازی، ماموریت‌های ویژه‌ای بود که به سبک بازی Hitman دنبال می‌شد. در این سری از مراحل که به نوعی برگرفته از مراحل کلاسیک اولین نسخه از سری بود، به شما اهدافی مشخص شده داده می‌شد و برای کشتن این هدف، راه‌های متعددی وجود داشت. حالت خاص این دسته از ماموریت‌ها به شما اجازه می‌داد تا محیط‌ را برانداز کنید و روشی که دوست دارید را برای انجام ماموریت پیش بگیرید، چرا که راه‌های متفاوتی برای انجام اینکار وجود داشت. حالا خبر خوب این است که مراحل خاصی که با نام بلک باکس شناخته می‌شدند با محتوای The Siege of Paris  به بازی Assassin’s Creed Valhalla اضافه شده‌اند. بدون شک بازی‌های سری در طی سال‌های پس از عرضه نسخه Unity‌ بسیار پیشرفت کرده‌اند و حالا شاهد این هستیم که مراحل بلک باکس با بهبود‌های ویژه‌ای رو به رو شده‌اند و تجربه‌ای کامل‌تر را به شما ارائه خواهند داد.

 

ساعت مفید

همین حالا بازی Assassin’s Creed Valhalla یکی از طولانی ترین عناوینی است که می‌توانید به تجربه‌اش بنشینید و آخرین چیزی که بازیکنان از DLC جدید می‌خواهند، مدت زمان زیاد گیم پلی مفید است. اما همانطور که اشاره کردیم، این هم یکی از جزئیاتی است که بازیکنان درخواستش را دارند. بنابراین شاهد مدت زمان مفیدی از گیم پلی با DLC جدید هستیم. اگر برای شما هم مهم است که بدانید این بسته گسترش دهنده چه مقدار سرگرمتان خواهد کرد بهتر است به DLC قبلی بازی نگاهی داشته باشید. درست مانند بسته گسترش دهنده  Wrath of the Druids محتوای The Siege of Paris هم حدود 8 تا 12 ساعت گیم پلی مفید خواهد داشت. البته این در حالی است که فقط داستان را طی کنید. پس اگر دوست دارید تمام جزئیات جدیدی که به بازی اضافه شده‌اند را تجربه کنید، می‌توانید انتظار 15 تا 20 ساعت گیم پلی مفید را از بازی داشته باشید. قطعا این روند یوبی سافت در ارائه DLC‌های عظیم‌تر برای بازی Assassin’s Creed Valhalla، روندی جدید است چرا که با بازی‌های Origins و Odyssey شاهد محتویات جدید بسیار کوچک‌تری بودیم. در هر حال شاهد این هستیم که بازی Assassin’s Creed Valhalla یکی از عناوین محبوب طرفداران سری است و یوبی سافت با طولانی‌تر کردن تجربه کلی بازی توانسته طرفدارانش را به راحتی راضی نگه دارد. پس اگر شما هم از طرفداران وفادار این سری و مخصوصا بازی Assassin’s Creed Valhalla هستید، بهتر است به سراغ تجربه این بسته گسترش دهنده جدید بروید و تا می‌توانید از آن لذت ببرید.

 

نظر شما در رابطه با محتوای The Siege of Paris بازی Assassin’s Creed Valhalla چیست؟ آیا این DLC را تجربه خواهید کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.