کالَندز بِلاگ

از نسخه بازسازی شده بازی Red Dead Redemption چه انتظاراتی داریم؟

0

بااینکه سری بازی GTA از دیگر بازی‏‌های کمپانی راک استار (Rockstar) محبوب‌‏تر است، اما هرگز نباید از سری بازی Red Dead Redemption غافل شد. بازی Red Dead Revolver که در سال 2004 منتشر شد، شروع متواضعانه‌‏ای برای این سری بود، اما دو عنوان بعدی این سری یعنی بازی Red Dead Redemption و دنباله آن که در سال 2018 منتشر شد، هر دو به‏‌عنوان یکی از جذاب‏‌ترین تجربیات جهان باز دهه اخیر بوده‏‌اند. هر جنبه از این دو بازی، از روایت داستان آن گرفته تا گیم‌‏پلی، شخصیت‏‌ها و تعامل با محیط، بسیار دقیق و مملو از جزئیات ریز هستند.

 

با این حال، هرچقدر این بازی‏‌ها چشمگیر باشند، طبیعی است که با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، این بازی‏‌ها نیز قدیمی‏‌ ‏‌شوند. بازی Red Dead Redemption در مقایسه با عناوین اکشن جهان باز مدرن قدمت خود را به وضوح نشان می‏‌دهد. با شایعات اخیر مبنی بر بازسازی سه گانه بازی GTA، برخی از بازیکنان خواهان بازسازی بازی Red Dead Redemption  هستند. روش‏‌های بی‏‌شماری وجود دارد که راک استار می‌‏تواند برای پیش‏رفت این بازی فوق‏‌ا‌لعاده انجام دهد و حتی تجربه‌‏ای بهینه‌‏تر و خاطره انگیزتر را ایجاد کند که در این مطلب به برخی از آنان اشاره خواهیم کرد.        

 

گرافیک بهتر

اولین و واضح ترین پیشرفتی که می‌‏توان در نسخه اصلی بازی که برای کنسول‏‌های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 عرضه شد اعمال کرد، تقویت گرافیک آن است. بااینکه که نسخه اصلی بازی به هیچ‏‌وجه با استانداردهای امروزی زشت یا غیرقابل تحمل به‌‏نظر نمی‌‏رسد، اما در مقابل گرافیک فوق‏‌العاده بازی Red Dead Redemption 2 مسلما حرف خاصی برای گفتن ندارد. تنها کاری که راک استار باید انجام دهد، استفاده از همان موتوری است توسط آن دنباله این بازی را ساخت. پایه اصلی گیم‏پلی و مکانیک‏‌های بازی همچنان محکم و قابل استفاده هستند. بنابراین بازنگری بصری بازی به‏‌نظر مهم‏تر خواهد بود.

 

امروزه نه‏‌تنها بازسازی بازی‏‌های قدیمی چیز جدیدی نیست، بلکه برای بازیکنان جدید و قدیمی تجربه‌‏ای دلنشین است. به عنوان مثال، بازی Resident Evil 2 Remake که در سال 2019 منتشر شد به طرفداران قدیمی این بازی کلاسیک دید جدیدی نسبت به این بازی ترسناک داد. همچنین بازیکنانی که برای اولین بار آن این بازی را تجربه کردند نیز از نسخه بازسازی شده عنوانی کلاسیک بسیار لذت بردند. بازسازی بازی Red Dead Redemption می‌‏تواند همان کیفیت عالی بازی اصلی را ارائه دهد تجربه این بازی شگفت انگیز را راهی سیستم عامل‏های مدرن کند.

 

ارتباط داستانی قوی‌تر با بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 موفقیت بی‏‌نظیری را برای راک استار به ارمغان آورد و درآمد هنگفتی را برای این شرکت به همراه داشت. البته بازی Red Dead Redemption 2 از لحاظ داستانی ادامه بازی Red Dead Redemption نیست، بلکه پیش‏‌درآمدی برای دو بازی قبلی است. این بدان معناست که بسیاری از داستان‏‌ها و رویدادهایی که در بازی Red Dead Redemption 2  اتفاق می‏‌افتد، در واقع قبل از عنوان 2010 اتفاق افتاده‌‏اند.

 

‏به‌‏همین دلیل، بازسازی این بازی برای کسانی که ادامه داستان بازی Red Dead Redemption 2 را نمی‌‏‏دانند، تجربه‌‏ای عالی خواهد بود. راک استار فقط باید به عقب برگردد و چند قسمت از دیالوگ‏‌ها یا ظاهر بعضی از شخصیت‏‌ها را دوباره تنظیم کند تا ارتباطات سرگرم کننده‌‏تر و ایستراگ‌‏های مرتبط با بازی 2 Red Dead Redemption را در آن قرار دهد تا ماجراجویی کامل‏‌تری را ایجاد کند، به ویژه برای بازیکنانی که قصد تجربه مجدد آن را دارند.

 

حالت‌های چند نفره قوی‌تر

بازی‏‌های چند نفره صنعت بازی‏های ویدیویی را فرا گرفته‌‏اند و عناوینی مانند بازی ‏Fortnite و بازی Warzone بسیار پرطرفدار هستند. بازی GTA 5 و بازی  Red Dead Redemption 2 نیز بخشی از این فضا را به خود اختصاص داده‌‏اند، به ‏خصوص بازی GTA 5 که پس از گذشت هفت سال همچنان پرقدرت ادامه می‌‏دهد و بروزرسانی‌‏های زیادی را نیز دریافت می‌‏کند. نسخه اصلی بازی Red Dead Redemption در آن زمان دارای سهم قابل توجهی از گزینه‏‌های چند نفره بود. با حالت‏‌هایی مانند نبردهای استاندارد Death Match که بازیکنان زیادی در آن بازی می‏‌کردند. اما یک بازی بازسازی شده باید تلاش بیشتری برای برجسته شدن در چنین بازار رقابتی چند نفره انجام دهد.

 

البته، ممکن است متفاوت ساختن آن نسبت به بخش آنلاین بازی Red Dead Redemption 2 کمی دشوار باشد. بااین حال، یک ویژگی جالب که راک استار می‌‏تواند به آن اضافه کند، قابلیت کراس پلی برای بازی Red Dead Online باشد، با صرف نظر از اینکه بازیکنان کدام نسخه از بازی Red Dead را دارند. این بدان معناست که بازیکنان جدیدی که توسط نسخه بازسازی شده وارد جهان می‏‌شوند، می‏‌توانند با بازیکنان قدیمی بازی Red Dead Redemption 2 که مدت زیادی است در آن دنیا مشغول بازی هستند، به سرگرمی آنلاین بپردازند و انجمن آنلاین متحدی را ایجاد کنند.

 

نکات احتمالی برای بازی Red Dead Redemption 3

در حالی که این ممکن است بعیدترین احتمال باشد، اما همچنان حدس و گمان درباره ادامه داستان این مجموعه برای بازیکنان جالب خواهد بود. پس از موفقیت بزرگی که بازی سوم کسب کرد، احتمال درنظر گرفتن ساخت نسخه بعدی این سری زیاد دور از ذهن نیست. زمان سپری شده بین داستان بازی اول و سوم زمان زیادی است و راک استار می‏‌تواند روی این فاصله زمانی مانور زیادی دهد.

 

بازی Final Fantasy 7 Remake نیز تاکتیکی مشابه را انتخاب کرده است و عنوانی کلاسیک را به شیوه‌‏ای وفادار مورد بازنگری قرار داد و در عین حال مسیر جدیدی را برای چشم اندازی تازه ترسیم کرد. جاه طلبی و مقیاس بازی‏‌های راک استار از زمان بازی Red Dead Redemption به طرز چشمگیری گسترش یافته است. بنابراین ارائه مجدد نقشه و دنیایی همانند بازی اول، ممکن است یک فرصت از دست رفته باشد. عاقلانه است که راک استار در نسخه بازسازی شده محتوای بیشتری را بگنجاید و در عین حال برای راه اندازی قسمت سوم، زمان بیشتری را از طرفداران بخرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.