کالَندز بِلاگ

وضوح تصویر 4K به رابط کاربری ایکس باکس سری ایکس اضافه شد

0

در به‌روز‌رسانی اینسایدر ایکس باکس که به تازگی منتشر شده، قابلیت تنظیم وضوح تصویر 4K در رابط کاربری ایکس باکس سری ایکس را فراهم کرده است. برد روزتی (Brad Rossetti)، مسئول برنامه اینسایدر ایکس باکس، در صفحه توییتر خود این خبر را منتشر کرد. قابلیت جدید به کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس این اجازه را می‌دهد که در صورت اتصال به یک صفحه نمایش 4K، داشبورد و رابط کاربری کنسول، با وضوح تصویر بالاتری نمایش داده شوند.

 

با وجود اینکه کنسول ایکس باکس سری ایکس بازی‌ها را با وضوح تصویر 4K اجرا می‌کند، اما رابط کاربری کنسول اینگونه نبوده و خروجی تصویر دارای وضوح 1080p است. حال به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد که پس از تست این قابلیت توسط اینسایدر‌ها، در آینده یک رابط کاربری 4K را برای تمامی کاربران کنسول ایکس باکس سری ایکس ایجاد کند.

 

 

برخلاف کنسول پلی استیشن 5 که رابط کاربری مجزایی نسبت به کنسول پلی استیشن ۴ دارد، کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس هر دو از یک رابط کاربری، که در ایکس باکس وان هم استفاده شده است، بهره می‌برند. رابط کاربری کمی قبل از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس به‌روز‌رسانی شدند، اما از قابلیت‌های سخت‌افزاری خود برای نمایش با وضوح 4K، استفاده نمی‌کرد. روزتی در پیامی که منتشر کرده، فقط از ایکس‌باکس سری ایکس نام برده است، پس اینکه آیا کنسول ایکس باکس سری اس هم این به‌روزرسانی را دریافت می‌کند یا خیر، مشخص نیست.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.