1,705 کالا

در طی چند ماه اول زندگی، کودک شما زمان زیادی را در خواب است، به همین دلیل انتخاب پتوی مناسب کودک بسیار مهم است. یک پتوی مناسب هم باید راحتی و هم امنیت کودک را تأمین کند. هنگام خرید پتوی کودک و نوزاد باید به پارچه و مواد اولیه‌ی آن بسیار توجه کرد. پتوی کودک باید از موادی تهیه شده باشد که روی پوست حساسیت ایجاد نکند و قابل تنفس باشد تا خواب راحتی را برای کودک تأمین کند. 

پتو یکی از اقلام ضروری در هنگام تهیه‌ی سیسمونی است. برند چیکو یکی از برندهای مطرح جهانی در زمینه‌ی تولید محصولات مخصوص کودکان در اروپا است. در کنار چیکو برند کارترز هم انواع محصولات کودک ازجمله سرهمی، لباس، پتو و ملحفه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید می‌کند.

هنگام خرید پتوی نوزاد به دنبال پنبه ارگانیک باشید و در صورت امکان از مواد مصنوعی خودداری کنید. مواد مصنوعی مانند پلاستیک در گرمای تابستان باعث تعرق کودک می‌‎شوند. اگر در آب‌وهوای گرم زندگی می‌کنید به تعداد پتوهای ضخیم نیاز نخواهید داشت، اما اگر در آب‌وهوای سردتری زندگی می‌کنید، برای گرم نگه‌داشتن کودک در زمستان و فراتر از آن، به یک پتوی ضخیم‌تر نیاز خواهید داشت.  خیلی از افراد تنها به‌راحتی پتو فکر می‌کنند در حالی که پتو در درجه‌ی دوم اهمیت باید ایمن هم باشد. از پتوهایی که منگوله، حاشیه یا روبان شل دارند، خودداری کنید. نوزادان می‌توانند در میان آن‌ها بپیچند. همچنین کودکان در ماه‌ها و سال‌های اول اشتیاقی به خوردن و لمس کردن چیزهای مختلف دارند و ممکن است تزیینات اضافه پتو یا ملحفه را وارد دهان خود کنند.  پس از توجه به‌راحتی و امنیت پتو باید به شست‌وشوی پتو توجه کرد. پتوی کودکان ممکن است از پتوی بزرگ‌سالان بیشتر کثیف شود و در طول زمان چندین بار شسته شود. برای آسان کردن کار خود پتوهای باقابلیت شست‌وشو در ماشین لباسشویی خرید کنید.  اندازه پتو کودک هم مهم است تا کودک را گرم نگه دارد. اندازه‌ی 110 در 115 سانتیمتر برای کودکان مناسب است. پتویی به این اندازه از قابلیت انعطاف‌پذیری زیادی برخوردار است و می‌توان از آن به‌عنوان ملافه و زیرانداز هم استفاده کرد.  یکی از مدل‌های پتو کودک شبیه به کیسه‌خواب است. این مدل از پتوها از یک طرف بسته شده‌اند و قابلیت باز و بسته شدن با زیپ و چسب را دارند. کیسه‌خواب می‌تواند یک گزینه عالی برای نوزادان بسیار کوچک (تا پنج ماهگی) باشد. پتوهای این مدلی برای مهمانی و جشن‌ها بسیار مناسب هستند. همچنین برخی از آن‌ها قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی هم هستند.

برای خرید اینترنتی پتوی کودک و نوزاد می‌توان به فروشگاه اینترنتی کالندز مراجعه کرد. این فروشگاه مجموعه‌ای از نرم‌ترین و باکیفیت‌ترین پتوهای کودک را گردآوری کرده است.