19,385 کالا

عکاسی و فیلم‌برداری جزو مشاغل و حرفه‌هایی است که نیاز به ابزار و ادوات بسیار ازجمله محافظ صفحه‌نمایش، سه‌پایه و تک‌پایه، سر سه‌پایه، لنز دوربین،  فلاش و ... دارد. اولین نیاز یک دوربین عکاسی و فیلم‌برداری کارت حافظه است. کارت حافظه که با نام مموری نیز شناخته شده است دارای ظرفیت‌های متفاوت 16، 32، 64 و ... است که بهتر است براساس میزان اطلاعات ذخیره‌ای که دارید انتخاب شود. علاوه‌بر فاکتور ظرفیت، سرعت انتقال اطلاعات کارت حافظه نیز فاکتور مهمی است که هنگام خرید باید به آن‌ هم توجه کرد. برخی از عکاسان برای عکاسی از محصولات، از چادر عکاسی یا باکس عکاسی استفاده می‌کنند. این چادرها که به رنگ سفید هستند با یک هزینه‌ی معقول فضای کوچک اما پرنوری را برای عکاسی ایجاد می‌کنند. برخی از این چادرهای عکاسی دارای نور ال ای دی سفید و زرد هستند و برخی از آن‌ها به نور خارجی و فلش احتیاج دارند. این چادرها محیطی شبیه آتلیه ایجاد می‌کنند و به کمک آن‌ها می‌توان از محصولات کوچک و متوسط بدون سایه عکاسی کرد.  

سه‌پایه از دیگر وسایل پرکاربرد و ضروری عکاسان و فیلم‌برداران است. سه‌پایه‌ها معمولاً از لوله‌های توخالی آلومینیومی ساخته می‌شوند تا سبک و قابل‌حمل باشند. سه‌پایه‌ها از چندین قطعه و گیره تشکیل شده‌اند تا بتوان در ارتفاع‌های مختلف از آن‌ها استفاده کرد. برخی از سه‌پایه‌ها برای نشان دادن محل قرارگیری دوربین، دارای تراز هستند. برخی از مدل‌های سه‌پایه علاوه‌بر اینکه بر روی زمین قرار می‌گیرند برای عکاسی در حرکت نیز مناسب هستند. در این حالت دوربین بر روی آن‌ها بسته می‌شود و عکاسی پایه را می‌گیرد.  

در کنار تمامی تجهیزات فنی، کیف دوربین و کیت تمیزکننده از اهمیت بالایی برخوردار است. کیف و کوله‌های مخصوص دوربین از تجهیزات فنی شما محافظت می‌کنند. این کیف‌ها معمولاً ضربه‌گیر هستند و دارای جیب‌های بزرگ و کوچک برای جداسازی لوازم هستند. برخی از کوله‌های دوربین دارای جیب لپ‌تاپ نیز هستند. بهتر است هر عکاس در کیف دوربین خود یک کیت تمیزکننده داشته باشد. برای تمیز کردن دوربین به‌خصوص لنز و آینه دوربین نمی‌توان از هر دستمال و وسیله‌ای استفاده کرد زیرا ممکن است خش ایجاد کند. کیت تمیزکننده دارای اسپری و یک عدد دستمال نانو است که برای مانیتور نیز می‌توان از آن استفاده کرد.  

عکاسی تجهیزات بسیاری دارد و برخی از آن‌ها بسیار گران هستند به همین دلیل بهتر است هنگام خرید به کیفیت و برند آن‌ها توجه کنید. فروشگاه اینترنتی کالندز مجموعه‌ای از بهترین‌ دوربین‌ها و لوازم جانبی عکاسی و فیلم‌برداری را گردآوری کرده است. برای خرید هر چه دقیق‌تر بهتر است لوازم جانبی عکاسی و فیلم‌برداری، کتاب آموزش عکاسی و راهنمای دوربین، کاغذ چاپ سریع و نرم‌افزارهای عکاسی پیش از سفارش نقد و بررسی کالای موردنظر را مطالعه کنید.