395 کالا

این روزها با رونق هنر عکاسی و فیلمبرداری، محبوبیت آن بین بسیاری از افراد که باعث شده تا توجه به خرید دوربین و لوازم جانبی آن اهمیت زیادی پیدا کند. می توان گفت لنز مهم ترین قسمت از هر دوربین محسوب می شود که با استفاده خلاقانه از آن عکس های فوق العاده با کیفیتی را می توان ثبت کرد. لنز دوربین درواقع ترکیب چند عدسی است که با عبور دادن نور و هدایت آن به درون دوربین، باعث انعکاس واضح تصویر می شود، از این رو لنز نسبت به دوربین، نقش مهم تری در کیفیت عکس دارد.

 

با توجه به اینکه افراد چه کاربری را از لنز دوربین خود انتظار دارند، انواع مختلفی از آن ها طراحی و ساخته شده اند که از پر استفاده ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لنز چشم ماهی: این لنزها زاویه دید عریضی دارند که خطوط صاف را به خطوط منحنی تبدیل کرده و عکس های خیلی عریضی را نمایش می دهند. لنز های چشم ماهی پرسپکتیو را کج کرده و تصویری 180 درجه ای ایجاد می کنند و در نتیجه عکس های حاصل معمولا به شکل دورانی، محدب و بیضوی به دست می آیند.

لنز ماکرو: بهترین انتخاب برای عکاسی کلوزآپ، لنزهای ماکرو می باشند. این لنزها توانایی فوکوس بالا روی سوژه را در فاصله خیلی نزدیک دارند و عکس های با کیفیت و شارپی را می توان با آن ها به دست آورد. عکاس به کمک لنز ماکرو می تواند تصاویر بزرگ و کاملی از سوژه های کوچکی از جمله حشرات، گل و حتی قطرات شبنم را بگیرد.

لنز زوم: لنزهای زوم دارای فاصله کانونی متغیر می باشند در نتیجه برای ترکیب بندی های متفاوت، بسیار کاربردی هستند. نکته مهم در انتخاب این مدل ها دریچه دیافراگم برای کنترل ورود نور می باشد.

لنز تله: این مدل از لنزها زاویه دید باریکی را برای فرد ایجاد می کنند و معمولا برای عکاسی حیات وحش، پرتره و ورزشی مناسب هستند. با توجه به اینکه لنز های تله میدان عمق کمی دارند، بهترین گزینه برای تصویربرداری از سوژه مورد نظر در فاصله دور می باشند، زیرا به کمک آن ها می توان روی سوژه فوکوس کرد.

 

با پیشرفت هایی که هنر عکاسی در سال های اخیر داشته و با توجه به اهمیت کیفیت لنز دوربین در ثبت عکس های زیبا، کمپانی های مختلفی اقدام به طراحی و تولید مدل های متنوعی از لنزهای دوربین کرده اند. از برترین برندهای سازنده لنز دوربین می توان به کنون (Canon) و نیکون (Nikon) اشاره کرد. انواع لنز کنون و نیکون، تنوع بالایی از لنزها را متناسب با سوژه ها و موقعیت های مختلف عکاسی، برای کاربران مبتدی تا پیشرفته عرضه می کنند.

 

اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا اقلام مورد نیاز خود را به صورت مراجعه حضوری و با گشت و گذار در میان فروشگاه های مختلف تهیه کنند، ولی مشغله های زندگی امروزه ازجمله ساعات کاری زیاد و ترافیک های طولانی باعث شده تا روش های سریع تر و آسان تری مثل خرید آنلاین، جایگزین روش های مرسوم خرید شوند. از این رو فروشگاه های اینترنتی مثل سایت کالندز، مجموعه از بهترین و مرغوب ترین مدل های لنز دوربین را برای فروش اینترنتی عرضه می کند. خرید اینترنتی از سایت معتبر کالندز این امکان را به شما می دهد تا کالای مورد نظر خود را از میان تنوع بالای محصولات ارائه شده، با اطمینان از کیفیت آن تهیه کنید. به علاوه شما می توانید با سفارش اینترنتی، از تخفیف های مختلف سایت بهره مند شده و لذت یک خرید ارزان قیمت را در زمان کوتاه تجربه کنید.