2,438 کالا

 شکلات از دانه‌های گرمسیری درخت کاکائو Theobroma تهیه می‌شود و از زمان قدیم به لطف طعم بی‌نظیر، غنی و شیرین، به یک محصول غذایی محبوب تبدیل شده است. اما خوردن شکلات چه تأثیری بر سلامتی ما دارد؟ آمریکایی‌ها سالانه 10 میلیارد دلار برای خرید شکلات هزینه می‌کنند زیرا مطالعات بی‌شماری نشان می‌دهد شکلات تلخ فواید زیادی برای سلامتی دارد. متخصصان اشاره کردند که کاکائو، ماده اصلی شکلات، حاوی ترکیبات فنلی فعال بیولوژیکی است. پتانسیل آنتی‌اکسیدان شکلات ممکن است دارای یکسری فواید سلامتی باشد. هرچه محتوای کاکائو بیشتر باشد، همانند شکلات تلخ، فواید آن بیشتر است.  خوردن شکلات ممکن است فواید زیر را داشته باشد:  •    می‌تواند به قلب شما کمک کند تا سالم بماند.  •    ممکن است با بالا رفتن سن به بهبود حافظه کمک کند. برخی از تحقیقات نشان داده است که وقتی به افراد مسن عصاره کاکائو مخصوص تهیه شده که فلاوانول زیادی دارد، داده می‌شود، عملکرد شناختی آن‌ها بسیار بهبود می‌یابد. •    می‌تواند به جلوگیری از آفتاب سوختگی کمک کند.  •    ممکن است حال شما را بهتر کند. فنول‌های کاکائو تأثیر مثبتی بر روحیه افراد می‌گذارند.  •    ممکن است به کاهش سطح کلسترول کمک کند.  البته نباید فراموش کرد برای تأیید اینکه خوردن شکلات می‌تواند سلامت افراد را بهبود بخشد، تحقیقات بیشتری لازم است. شکلات در تمام خوبی‌ها و بدی‌هایی که ممکن است برای سلامتی داشته باشد، یکی از لذیذترین و محبوب‌ترین مواد خوراکی است. محدود به سن خاصی نیست و طرفداران آن از کودکان خردسال تا بزرگ‌سالان هستند.

شکلات‌ها در هزاران مدل و طرح تهیه و تولید می‌شوند و دارای طعم‌های مختلف هستند. شکلات‌ها در بستنی‌ها، شیرینی‌ها، خامه‌های قهوه و انواع خوراکی‌ها یافت می‌شوند و جزو خوشمزه‌ترین طعم‌دهنده‌ها به‌حساب می‌آیند.  شکلات‌ها به دلیل انرژی به‌عنوان منبع غذایی استفاده می‌شود. و یکی از تنقلات و میان‌ وعده‌های لذیذ کودکان و نوجوانان هستند. خیلی از افراد همراه با چای، قهوه و انواع نوشیدنی تکه‌ای شکلات میل می‌کنند.  شکلات‌ها درصدهای متفاوتی از کاکائو را دارند. اگر به دنبال مدلی با کمترین میزان ضرر هستید بهتر است محتوای 85% کاکائو یا بالاتر از آن را انتخاب کنید. شکلات تلخ حاوی کاکائو از 70 تا 99 درصد است. این میزان تلخی برای برخی از افراد لذیذ نیست ولی باید بدانید هرچه محتوای کاکائو بیشتر باشد، قند کمتری در آن وجود دارد. یکی از انواع معروف و پرفروش شکلات، شکلات سفید یا شکلات شیری است که در آن حداقل محتوای کاکائو وجود دارد و بیشتر مقدار آن را شکر تشکیل می‌دهد از این رو از نظر سلامتی چندان مفید نیست.  شکلات حاوی مقدار زیادی کالری است. افرادی که به دنبال کاهش یا حفظ وزن هستند باید فقط در حد متوسط شکلات بخورند.برخی از شکلات‌ها دارای مغزهای پسته، بادام و فندق و از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند. این شکلات‌ها برای روزهای امتحان و روزهای پرتحرک دانش آموزان و خردسالان بسیار مفید هستند.

کالندز مجموعه ای از بهترین و خوشمزه‌ترین انواع شکلات،تافی و آبنبات در مدل‌های تلخ،شیرین،کادویی و مغزدار را از برندهای خارجی و ایرانی برای شما فراهم کرده است.