867 کالا

یک دستگاه خودرو شامل قطعه‌های مصرفی و دائمی متعددی است. هریک از این قطعات وظایف مختلفی را بر عهده دارند و پس از یک دوره‌ی مصرف انقضای آن به پایان می‌رسد. رسیدگی به خودرو و تعویض این قطعات تاثیر قابل توجهی در عملکرد ماشین دارد و حافظ جان راننده و سرنشینان آن خواهد بود. کلاچ خودرو یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین به شمار می‌آید شما می‌توانید انواع کیت کلاچ را از گروه لوازم یدکی خودرو مشاهده کنید. در ادامه به مشخصات کلاچ و نکات مهم در هنگام خرید آنلاین این کالا می‌پردازیم.

کلاچ یکی از قطعات مکانیکی خودرو است و ارتباط بین موتور و گیربکس را ممکن می‌سازد و نقش انتقال نیرو را ایفا می‌کند. راننده به کمک این قطعه کنترل ماشین را در دست دارد. مثلا می‌تواند در هنگام تعویض دنده از آن استفاده کند یا با فشردن پدال کلاچ و ترمز، حرکت ماشین را متوقف کند و ارتباط بین موتور و گیربکس را جدا کند.  کلاچ را می‌توان وسیله‌ای برای انتقال حرکت چرخشی از یک شفت به شفت دیگر دانست که در سیستم‌های انتقال نیرو به کار گرفته می‌شود. کلاچ‌ها انواع گوناگونی دارند : یک صفحه ای و دو صفحه ای و روغنی و خشک و کلاچ های اتوماتیک و ...کلاچ‌های یک صفحه‌ای با فنر مارپیجی به مینی بوس و اتوبوس‌ها تعلق دارند و کلاچ‌های یک صفحه‌ای با فنر دیافراگمی برای خودروهای پراید، پژو و تیبا مناسب است. کیت کلاچ شامل چیست کیت کلاچ هر خودرو با دیگر خودرو متفاوت است. این کیت دارای دیسک، صفحه، فنر و بلبرینگ کلاچ است. شرکت‌های گوناگونی در ایران کیت کلاچ را عرضه می‌کنند. گروه تولیدی شایان صنعت یکی از شرکت‌های مطرح عرضه کننده کیت کلاچ انواع خودرو است. از دیگر برندهای پرفروش می‌توان به شرکت عطام و ایساکو اشاره کرد.  تفاوت قیمت کیت کلاچ در خودروهای ایرانی و وارداتی بسیار چشم‌گیر است. در میان خودروهای وارداتی، خودروهای چینی مانند لیفان 520 افزایش قیمت قابل توجهی داشته است. کمترین هزینه تعویض کلاچ متعلق به کلاچ پراید است.

نمی‌توان زمان مشخصی را برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ مشخص کرد اما به طور معمول پس از عبور از50 تا 60هزار کیلومتر بهتر است سلامت قطعه مورد بررسی قرار بگیرد. کالندز لوازم یدکی مدل‌های مختلف خودرو های ایرانی نظیر سمند، پراید و پژو 405 و  خودروهای وارداتی را گردآوری کرده است. به عنوان مثال از برندهای شناخته شده گروه پژو می‌توان ولئو را نام برد. در هنگام خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی کالندز می‌توانید جزئیات محصول، قطعات همراه و مشخصات فنی آن را به طور کامل بررسی کنید و از خرید آنلاین خود لذت ببرید.