637 کالا

ورزش کردن یکی از اصول سلامتی است. برای داشتن جسم و روحی سلامت و پرانرژی داشتن برنامه‌ی ورزشی منظم، تغذیه‌ی سالم و مملو از مواد طبیعی و خواب کافی پیشنهاد می‌شود. برای ورزش کردن بسیاری از افراد باشگاه را انتخاب می‌کنند در حالی که بعضی از افراد زمان کافی برای انجام ورزش ندارد و تمایل به انجام ورزش در خانه دارند. برای انجام ورزش در خانه تنها به چند وسیله‌ی کوچک مانند طناب، کش، دمبل و توپ نیاز است. با وزنه می‌توان هزاران حرکت ورزشی را انجام داد.  هر یک از دمبل‌ها دارای یک وزن مخصوص هستند که بر روی آن‌ها یادداشت شده است. افراد غیرحرفه‌ای بهتر است از وزن‌های پایین مانند یک کیلو تا نهایت سه کیلوگرم استفاده کنند. افراد حرفه‌ای و ورزشکار براساس توان بدنی‌شان می‌توانند از انواع وزن‌های بالاتر دمبل استفاده کنند.

استفاده از وزنه در ورزش به‌صورت جفتی است زیرا در این صورت می‌توان عضلات دو طرف بدن را با هم فرم داد و قوی کرد. استفاده‌ی مدام از دمبل باعث شکل‌دهی به عضلات بازوها و بالاتنه می‌شود و دست‌ها را بسیار قوی می‌کند. استفاده از این وسیله در بدن‌سازی، سنگ‌نوردی و تی آر ایکس بسیار رایج است. رایج‌ترین حرکات ورزشی که می‌توان با دمبل انجام داد، انواع پرس، اسکوات و تمرین‌های پا و دست است. به‌راحتی می‌توان بر روی یک نیمکت نشست و پرس کتف انجام داد و عضلات بالاتنه خود را قوی کرد.  برخی از وزنه‌ها قابلیت اضافه کردن وزنه را دارند. این نمونه‌های برای باشگاه‌ها بسیار مناسب هستند که هر فرد براساس فیزیک خود وزنه‌ی مناسب را اضافه یا کم کند. نوع روکش دمبل‌ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند، برخی از آن‌ها بدون روکش هستند و باید آن‌ها را از دسته‌ی عموماً استیلشان گرفت در حالی که برخی از آن‌ها دارای روکش پلاستیکی هستند.  برخی از شرکت‌ها چندین سایز دمبل را با هم و با پایه مخصوص به فروش می‌رسانند که برای باشگاه‌ها بسیار مناسب هستند.

یکی از مزیت‌های بزرگ دمبل قیمت آن است. این وسیله‌ی ورزشی یکی از ارزان‌ترین وسایل ورزشی است که فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند. به‌راحتی با تهیه‌ی یکی از آن‌ها در کمتر از چند ماه می‌توان عضلات خود را فرم داد و حرکات ورزشی را صحیح انجام داد.  برای خرید آنلاین وزنه و سایر وسایل ورزشی  به فروشگاه اینترنتی کالندز مراجعه کنید.