175 کالا

ماهی و میگو جزو آبزیانی هستند که امروزه در برنامه‌ی غذایی خانواده‌ها و منوی رستوران‌ها، بسیار پرطرفدار بوده و حتی جزو غذاهای دریایی مورد علاقه‌ی برخی از مردم به‌حساب می‌آیند. در ایران بیشتر آبزیانی که مصرف خوراکی دارند در بندرهای چابهار، انزلی، دیر و... وجود دارند. 

 

ماهی کپور، قدیمی‌ترین ماهی پرورشی است که در ایران نیز صید می‌شود. پرورش آن هم آسان و دارای صرفه‌ی اقتصادی است و در جنوب کشورمان پرورش داده می‌شود. وجود چربی‌های غیراشباع، وجود اسید چرب در آن‌که برای سلامت چشم و پوست لازم است به‌علاوه‌ی مزه‌ی دلپذیر آن از مزیت‌های این ماهی است. 

 

این ماهی از ماهیان آزاد است. آهن بسیار، منبع پتاسیم، افزایش هوش نوزادان، وجود ویتامین‌های B، از مزیت‌های این ماهی است که می‌تواند جایگزین مناسبی به جای گوشت و مرغ باشد. ایران تولیدکننده‌ی نخست قزل آلا در جهان است و این ماهی پرطرفدارترین ماهی در کشور نیز است. یکی از انواع قزل‌آلا، قزل‌آلای رنگین‌کمان است که بعد از کپور، قدیمی‌ترین و عمده‌ترین ماهی پرورشی محسوب می‌شود. خاستگاه این ماهی رودخانه‌ای در آلاسکا است ولی در دریای خزر، دجله و تجن پرورش داده می‌شود. 

 

این ماهی مانند قزل‌آلا در زمره‌ی خانواده‌ی آزادماهیان قرار می‌گیرد. آزادماهیان آن دسته از ماهیانی هستند که به تخم‌گذاری در آب شیرین رودخانه‌ها علاقه دارند. گوشت سالمون صورتی بوده و نسبت به ماهیان دیگر امگا 3 و پروتئین بیشتری دارد. یکی از مزیت‌های ماهی سالمون این است که دارای تیغ‌های بسیار ریزی است که به‌راحتی از گوشت جدا می‌شوند. البته در هنگام عرضه‌ی آن‌ها در بازار، فروشندگان معمولا تیغ‌های آنان را از فیله جدا می‌کنند؛ همین باعث می‌شود که برخی تصور کنند که سالمون تیغ ندارد. 

 

میگو یکی از سخت‌پوستان است که به دلیل مزه‌ی فوق‌العاده‌ی آن و ارزش غذایی که دارد، از غذاهای دریایی پرطرفدار جهان است. میگو برای پیشگیری از پیری زودرس، استحکام استخوان‌ها و کاهش ابتلا به کم‌خونی مفید است. 

 

ماهی و میگو دارای فواید زیادی است، ازجمله: حفظ سلامت پوست، مو و ناخن به خاطر پروتئینشان، کالری پایین، جلوگیری از سرطان‌ها به خاطر وجود امگا 3، جلوگیری از بیماری‌های قلبی و انسداد عروق، وجود فسفر و صدها مزیت دیگر. می‌توان ماهی و میگوی تازه را از میادین میوه و تربار با قیمت روز خرید. هم‌چنین می‌توانید این مواد غذایی را به صورت منجمد و از طریق خرید اینترنتی و فروش آنلاین از سایت‌های فروش خریداری کنید. 

 

شما می‌توانید با خرید ماهی، میگو و خاویار از سایت کالندز با بهترین قیمت بازار، نیاز خود را بر طرف نموده و از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید.