755 کالا

دانه کنجد یکی از بهترین و مفیدترین انواع دانه‌های روغنی خوراکی است که همراه سایر مواد و هم به‌تنهایی از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. این دانه‌ی روغنی غنی از پروتئین است و از سالم‌ترین مواد غذایی به‌حساب می‌آید. این دانه‌ی روغنی به رنگ‌های سفید، قهوه‌ای و سیاه در طبیعت یافت می‌شود و امروزه به‌عنوان مکمل تزیینی هم برای بعضی از غذاها استفاده می‌شود. در انواع سالادها و پاستا‌ها از آن استفاده می‌شود و برای تهیه ته‌دیگ و تزیین انواع حلوا و شیرینی نیز استفاده می‌شود. دانه کنجد غنی از کلسیم است و در طب سنتی از آن برای پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی، دیابت و آرتروز استفاده و برای کاهش چربی خون نیز توصیه می‌شود. این دانه‌ی پرخاصیت حاوی مقادیر بالای انواع آنتی‌اکسیدان و پروتئین هم است و سرشار از مواد مغذی است به همین دلیل به‌تنهایی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. بسته‌بندی‌های بطری کنجد برشته مناسب برای حمل در کیف است و روزانه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.  

دانه‌ی کنجد ارزش غذایی بالایی دارد و از کوبیده شدن یا تفت دادن آن ارده به وجود می‌آید. ارده کنجد به‌تنهایی باوجود مقادیر بالای انرژی و مواد مغذی خود یک وعده‌ی غذایی به‌حساب می‌آید. ارده شیره یک وعده‌ی معروف در خانه‌های ایرانی هاست زیرا سرشار از پروتئین و ویتامین است. از این فرآورده در پخت انواع غذاهای لبنانی، ارمنی، ایرانی و ترکی استفاده می‌شود و حلوا ارده در وعده‌های صبحانه و عصرانه با نان یا مواد شیرینی مانند عسل، شیره انگور، نبات، خرما و مربا می‌تواند یک وعده‌ی لذت‌بخش و پرانرژی باشد. از نمونه‌های پرطرفدار آن حلوا ارده سنتی عقاب است.

حلوا شکری ترکیبی از کنجد آسیاب شده، شکر، گلوکز، مونوگلیسیرید، هل و وانیل است، ترکیبی از مواد غنی که بسیار مناسب برای وعده‌های صبحانه و عصرانه است. برخی از آن‌ها با خلال پسته مزین شده‌اند به همین دلیل بسیار مناسب برای پذیرایی هستند. حلوا ارده شکری با قیمت ‌های مختلف در بسته‌بندی‌های متفاوت و با وزن‌های مختلف 50 گرمی، 210 گرمی و 260 گرمی، 1000 گرمی و 1600 گرمی تهیه شده‌اند تا مناسب با اعضای خانواده‌تان از آن‌ها استفاده کنید. از نمونه‌های پرطرفدار آن حلوا شکری ساده است.

کرم کنجد که کرم ارده یا کره کنجد نیز نام دارد فرآورده‌ای دیگر از مخلوط کردن ارده، کنجد، شکر و طعم‌دهنده‌ها است. این ترکیب نیز بسیار خوش‌طعم و دوست‌داشتنی برای میان‌وعده‌ها، صبحانه و عصرانه است؛ ورزشکاران از این ترکیب غنی از انرژی می‌توانند استفاده کنند.

خرید حلوا شکری، ارده شیره اصل از سوپرمارکت اینترنتی کالندز امکان‌پذیر است و شما می‌توانید عکس‌های این محصولات را در صفحه‎‌ی فروشگاه اینترنتی کالندز ببینید.