519 کالا

امروزه چه در وعده‌های غذایی روزانه، چه در مجالس غذاهایی که مخلوط با سوسیس و کالباس هستند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. سوسیس و کالباس نوعی از خوراکی است که هم محبوب کودکان است و هم بین بزرگ‌سالان طرفدار دارد. این نوع از خوراکی در سفره‌های ایرانی جدیدا به وفور یافت می‌شود، پس این که کدام یک از آن‌ها دارای سلامت غذایی بیشتری هستند، از دغدغه‌های خانواده‌های طرفدار این خوراکی است. 

 

این نوع از سوسیس کالباس امروزه به دلیل سلامت بیشتری که دارند، وارد چرخه‌ی غذایی خانواده‌ها شده است. این نوع از محصولات، در کارخانه‌هایی با استانداردهای مورد تائید وزارت بهداشت و با مواد غیر ترا ریخته و غیر گوشتی مثل سویا، ذرت، گندم و انواع زیتون ساخته می‌شوند. این نوع از سوسیس کالباس، کاملاً گیاهی بوده و حتی می‌توانند مورداستفاده‌ی گیاهخواران قرار گیرد. 

 

برای ساخت سوسیس و کالباس‌های سالم و خالص، از گوشت قرمز و مرغ گوشتی و هم‌چنین آرد گندم، تخم‌مرغ، سیر و نمک و فلفل برای طعم دار کردن آن‌ها استفاده می‌شود. سوسیس و کالباس‌هایی سالم و دارای استانداردهای غذایی هستند که از مواد دوریخت نی مثل امعاء و احشای دام و طیور و هم‌چنین مواد نگهدارنده و افزودنی برای تولید آن‌ها استفاده نشود...برای تهیه‌ی آن از خمیر مرغ و گوشت یا خمیر غلات برای نوع گیاهی آن استفاده می‌شود. سپس خمیر را با دستگاه‌های مخصوص ورز داده تا نرم و یکدست شود. سپس آن‌ها را بعد از اضافه کردن مواد طعم‌دهنده‌ی مجاز به آن‌ها، با دستگاه‌هایی به درون پوشش‌هایی پلاستیکی یا کلاژنی می‌ریزند. در نهایت آن‌ها را در درون دستگاه‌های پخت انداخته تا به خوبی پخته شود. 

 

سوسیس و کالباس انواعی دارد که افراد متناسب با ذائقه‌ی شان آن‌ها را از فروشگاه‌های معتبر خریده و از آن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از انواع آن سوسیس چوریتسو است که می‌تواند ساده و یا با طعم دودی باشد. این نوع از سوسیس، به شکل کشیده است که از زمان یونان باستان رواج داشته و به شکل روده‌ی حیوانات ساخته می‌شده ولی بعدها آن را به مکزیک و یا اسپانیا نسبت داده‌اند. سوسیس پپرونی نیز یکی از سوسیس‌های پرطرفدار است که نوعی سوسیس آمریکائی است که دارای قطعات بزرگ فلفل است که طعم تند و دلپذیری به غذا می‌دهد. 

 

مارک و برند معتبر برای خرید سوسیس و کالباس خیلی مهم است، زیرا اعتبار و اطمینانی است برای این که این خوراکی حداکثر استانداردها را دارا می‌باشد. مارک‌های معتبر سوسیس که مورد تائید وزارت بهداشت نیز هستند شامل: نوپرو، رباط، میکائیلیان، آندره هستند که انواع سوسیس‌های گوشتی یا گیاهی را در رنج قیمت‌های مختلف تولید می‌کنند. 

از سوسیس و کالباس می‌توان در سالاد ها و فست فودها استفاده کرد. برخی از بانوان خوش ذوق آن‌ها را به صورت سوسیس‌های دست پیچ درست کرده و یا با سرخ کردن آن‌ها غذاهایی با طعم‌های لذیذ تهیه می‌کنند و رنگ و لعابی به سفره‌هایشان می‌دهند. هم‌چنین برخی آن‌ها را با نهایت سلیقه و سلامت درست و تزئین کرده و با گرفتن عکس از آن‌ها تبلیغشان در شبکه‌های مجازی، آن‌ها را به فروش می‌رسانند. 

 

شما می‌توانید انواع و اقسام سوسیس و کالباس‌های مرغوب مثل انوع سوسیس و کالباس پپرونی، چوریتسو، دودی و... را از سایت کالندز با بهترین میزان قیمت خریده و از پخت غذاهای لذیذ چنین محصولات با کیفیتی نهایت لذت را ببرید.