5,160 کالا

دو مورد از پر مصرف ترین و کاربردی ترین ابزار آلاتی که برای انجام بخش زیادی از کارهای فنی خانگی و حرفه ای از آن استفاده می شود، پیچ گوشتی و فازمتر می باشند. پیچ گوشتی ابزاری با خاصیت اهرمی است که با استفاده از نیروی کمتر، برای باز و بسته کردن پیچ ها به کار می رود. فازمتر نیز وسیله ای شبیه به پیچ گوشی می باشد که برای تشخیص ولتاژ از آن استفاده می شود. در انتهای دسته پلاستیکی فازمتر چراغی تعبیه شده که با قرار دادن انگشت روی آن، در صورت وجود جریان برق در پریز و یا سیم برق، چراغ روشن می شود.

 

با توجه به کاربری هایی که این ابزار دارد انواع مختلفی از پیچ گوشتی عرضه می شود که می توان به انواع زیر اشاره کرد:

پیچ گوشتی ترمینالی: یکی از انواع پیچ گوشتی که به نام عایقی نیز معروف است و مخصوص کار با جریان برق می باشد. در پیچ گوشتی های ترمینالی، علاوه بر وجود دسته ای با جنس عایق، میله اصلی نیز یک روکش عایق دارد تا امکان برق گرفتگی فرد را تا حد امکان پایین بیاورد.

پیچ گوشتی تلسکوپی: این مدل از پیچ گوشتی در مواردی استفاده می شوند که پیچ مورد نظرمان در دسترس فرد نبوده و یا زاویه ای دارد که با پیچ گوشتی معمولی قادر به بستن نیست. 

پیچ گوشتی تقه ای: در قسمت انتهایی این نوع پیچ گوشتی ها بخشی فلزی تعبیه شده که به طور مستقیم به میله پیچ گوشتی متصل است. انواع تقه ای این قابلیت را دارند که در صورت نیاز بتوان با چکش به انتهای آن ضربه وارد کرد.

پیچ گوشتی ساعتی: این مدل از پیچ گوشتی های نسبتا حرفه ای برای کارهای ظریف و بستن پیچ های کوچک کاربرد دارد. با توجه به اینکه نگه داشتن پیچ گوشتی ساعتی در دست راحت نیست، طراحی آن به گونه ای بوده که بخش انتهایی جدا از بدنه می چرخد. از این پیچ گوشتی های برای تعمیر موبایل و یا ساعت استفاده می شود.

ست پیچ گوشتی چند کاره: یکی از مدل های محبوب پیچ گوشتی می باشد که از دسته و میله ای بدون سری تشکیل شده است. در این ست ها انواع مختلفی از سری ها برای پیچ هایی با اندازه و سری متفاوت طراحی شده است. با داشتن این پیچ گوشتی می توان از داشتن مدل های متعدد بی نیاز شد و هر پیچی را با آن باز و بسته کرد.

علاوه بر این تقسیم بندی ها، بر اساس نوع سری پیچ ها انواع مختلفی از پیچ گوشتی وجود دارد که عبارتند از: پیچ گوشتی دوسو، چهارسو، سه پره، پنج پره و ستاره ای.

 

اگرچه تمامی فازمترها برای بررسی وجود جریان برق استفاده می شوند ولی انواع مختلفی از این ابزارها وجود دارند که برای استفاده در موارد متعددی از آن ها استفاده می شود. دو مورد از فازمترهای کاربردی به شرح زیر است:

فازمتر دیجیتال: این فازمترهای الکترونیکی که نسبت به انواع معمولی متفاوت است، دارای یک صفحه نمایش کوچک می باشد که میزان ولتاژ را روی آن نشان می دهد.

فازمتر القایی: در واقع یکی از مدل های دیجیتال ولی از نوع حرفه ای می باشد که به جز تشخیص فاز و نول، ولتاژ را نیز تست کرده و اندازه گیری می کند.

 

امروزه با وجود مشغله هایی که افراد در زندگی روزمره با آن مواجهند، مثل ساعات کاری زیاد و ترافیک های طولانی، بسیاری از مردم ترجیح می دهند برای خرید اقلام مورد نظر خود از روش های جدید و سریعی مثل خرید آنلاین بهره مند شوند. به همین منظور فروشگاه های اینترنتی مختلفی مثل کالندز مجموعه ای از بهترین و مرغوب ترین سری پیچ گوشتی و فازمتر را از برندهای برتری مثل توسن (Tosan) و استنلی (Stanley) برای فروش اینترنتی عرضه می کنند.

شما با مراجعه به سایت کالندز و خرید اینترنتی از این سایت معتبر می توانید کالای مورد نظر خود را از میان تنوع بالای محصولات ارائه شده انتخاب و با اطمینان از کیفیت و اصالت، آن را تهیه کنید. به علاوه خرید اینترنتی از کالندز این امکان را به شما می دهد که با برخورداری از تخفیف های مختلف سایت، لذت یک خرید آسان را با قیمت ارزان تجربه کنید.