262,596 کالا

اگر قصد دارید ظروف جدیدی را برای آشپزخانه خود خریداری کنید یا سعی در بهبود کیفیت وسایل موجود در آشپزخانه فعلی خود دارید، احتمالاً متوجه شده‌اید که تهیه لوازم مورد نیاز آشپزخانه با توجه به تنوع و کیفیت‌های گوناگون، به سادگی که فکر می‌کنید نیست. ممکن است در زمان انتخاب دچار تردید شوید.  

معمولا وسایل آشپزخانه، ظروف سرو و پذیرایی جذاب‌ترین بخش خرید در نظر افراد به ویژه خانم‌هاست. ظروف پذیرایی در اشکال، اندازه‌ها و جنس‌های متنوع از جمله: شیشه، چینی، چوب و سرامیک، پلاستیک و ..  ساخته می‌شوند و افراد به تناسب سلیقه و علاقه خود آن‌ها را انتخاب می‌کنند. اما از این نکته نباید به سادگی گذشت که جنس ظروف در نوع استفاده آن‌ها و سلامتی افراد تاثیر به سزایی دارد.  توجه به جنس ظروف یکی از مواردی است که هنگام خرید ظروف سرو و پذیرایی باید به آن توجه داشت. بر اساس تحقیقات و کارشناسی‌های انجام شده در سال‌های اخیر، مشخص شده است که طبخ و سرو غذا در ظروف نامناسب و بی‌کیفیت باعث ابتلای افراد به بیماری‌های گوناگون می‌شود. بیماری‌هایی از جمله اختلالات گوارشی، افسردگی، کم‌خونی، آلزایمر و ... جزو مواردی هستند که استفاده از ظروف نامناسب در بروز آن‌ها تاثیرگذار است. در ادامه راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم تا لوازم سرو و پذیرایی  را متناسب با سلیقه و بودجه‌ و مهم‌تر از آن با کیفیت خوب انتخاب کنید. 

در ظروف شیشه‌ای به ویژه ظروف کریستال علاوه بر اینکه مواد غذایی داخل ظرف نمایان می‌شود. تلالو و درخشندگی این نوع ظروف در مجالس و محافل مختلف، جلوه‌ی زیبایی به چیدمان پذیرایی شما می‌دهند. هنگام خرید ظروف شیشه‌ای نوع شفاف و براق آن را انتخاب کنید. 

این روزها ظروف سرامیکی طرفداران خاص خود را دارند. این ظروف علاوه بر دوام و مقاومت بالایی که دارند ممکن است در ترکیبات آن‌ها از لعاب‌های سرب‌دار استفاده شود. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی داخل ظروف سرامیک نگه‌داری نشوند. 

ظروف چینی جزو ظروف سالم برای انواع مواد غذایی هستند. از این رو برای خرید سرویس چای‌خوری و ظروفی از قبیل بشقاب و خورش‌خوری توصیه می‌شود از ظروف چینی استفاده کنید. از این ظروف برای سرو غذاهای سرد و هم غذاهای گرم استفاده می‌شود. برای سنجش یک ظرف چینی بادوام و  باکیفیت می‌توانید میزان شفافیت، وزن چینی، ماندگاری رنگ و لعاب بر اثر شست و شوی مداوم، قابلیت استفاده در ماشین ظرف‌شویی و ماکروفر، خراشیده نشدن بر اثر استفاده مداوم از ویژگی‌های بارز یک چینی خوب است. هنگام خرید سرویس غذاخوری چند پارچه و انواع ظروف چینی به این نکات دقت کنید. 

ظروف آلومینیوم نسبت به ظروف دیگر قیمت ارزان‌تر و وزن سبک‌تری دارند. معمولا این ظروف حرارت را به خوبی به غذا منتقل می‌کنند و از تیره شدن سطح غذا جلوگیری می‌کنند. 

برای خرید ظروف پخت و پز مانند قابلمه و ماهیتابه ظروف استیل با در نظر گرفتن ویژگی‌های مثبت و منفی آن گزینه‌ی خوبی برای طبخ غذاهای سالم است. این نوع ظروف بر خلاف انواع گرانیتی لایه محافظتی ندارند و هیچ نوع مواد شیمیایی با غذای شما ترکیب نمی‌شود. به همین دلیل می‌توانید با خیالی آسوده آن‌ها را روی شعله‌ی مستقیم گاز قرار دهید و از طعم طبیعی غذای خود لذت ببرید. 

 

 

در نهایت بسته به میزان استفاده، دمای مواد غذایی، حجم مورد نیاز ظروفی را انتخاب کنید تا علاوه بر جلوه و زیبایی کمترین عوارض و تاثیر بد روی سلامت شما را داشته باشد. 

کاسه و پیاله . سینی . شیرینی خوری . بستنی خوری . میوه خوری . پارچ، بطری و لیوان . قاشق، چنگال و کارد . آسیاب نمک و فلفل . سس خوری و آبلیمو خوری . سرویس قاشق، کارد و چنگال . سرویس غذاخوری . کلمن و فلاسک . لوازم یکبار مصرف آشپزخانه . ابزار مهمانی . بشقاب . نگهدارنده و جای دستمال کاغذی . رومیزی، رانر و زیر بشقابی . سفره . سفره یکبار مصرف . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی . ظروف سرو و پذیرایی .