139 کالا

ویلچر یا همان صندلی چرخ‌دار،وسیله‌ای کاربردی برای افراد کم‌توان از نظر حرکتی است. اختراع صندلی چرخدار به بیماران دچار محدودیت حرکت کمک کرد بسیاری از توانایی‌هایشان را دوباره بازیابی کنند و موانعی که سر راهشان وجود دارد را کنار بزنند تا در کنار سایر افراد جامعه بتوانند زندگی عادی خود را ادامه دهند.

در کنار افزایش میانگین طول عمر انسان، کهنسالی باعث شد احساس نیاز شدیدی به این وسیله حس شود زیرا در خانه ماندن به هر دلیلی یک انتخاب نبود و این وسیله به کمک سالمندان آمد. قبل از این اختراع افراد کم‌توان از نظر حرکتی بیشتر در محیط خانه می‌ماندند و در صورتی که نیاز به جا به جایی این افراد بود خانواده مجبور بودند از بالابر و یا لوازم دیگراستفاده کنند. این موضوع روی شغل افراد نیز تاثیر گذار بود. افرادی که شاید علاقه به فعالیت‌های دیگری داشتند شاید بیشتر به هنرهایی مثل نقاشی و موسیقی روی می‌آوردند زیرا نیاز به حضور در جامعه کمتر بود.

صندلی چرخدار معمولی: این نوع صندلی امکانات زیادی در اختیار شما قرار نمی‌دهد اما از آلومینیوم ساخته شده و بسیار سبک است. هم‌چنین تاشو بوده و حمل و نقل آن بسیار راحت است.  صندلی چرخدار برقی: این صندلی‌ها دیگر فقط صندلی جهت حمل افراد نیستند و می‌توان گفت که تکنولوژی‌های زیادی به این صندلی‌ها اضافه شده است. صندلی‌ چرخدار برقی به افراد این اجازه را می‌دهد بدون نیاز به شخص دیگر راحت و با سرعت بالا حرکت کند.  صندلی چرخدار کودک: ویلچر مخصوص اطفال متناسب با جثه و اندام کودکان طراحی می‌شود. بعضی از این مدل‌ها پله رو بوده و حرکت کودکان را آسان می‌سازند. از مزایای صندلی‌های فعلی سبک‌تر شدن آنها نسبت به گذشته و تغییر جنس روکش صندلی‌ها، تغییر ساختار صندلی‌هاست. به این ترتیب می‌توان آنها را یک صندلی مسافرتی تلقی کرد.  صندلی چرخدار لگن دار: این مدل اغلب برای استفاده در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قسمت زیر صندلی یک لگن طراحی شده است. جنس این محصولات اغلب از استیل است و قابلیت تبدیل به برانکارد را نیز دارد. 

از دیگر امکانات صندلی‌های چرخدار کنونی می‌توان اضافه کردن ردیاب، موتور شارژی،  بالابر، جهت یاب را نام برد.

برای خرید یک صندلی چرخ‌دار، بجز قیمت پارامترهای دیگری نیز باید مد نظر گرفته شود. یکی از پارامترهای مهم میزان استفاده بیمار و یا جانباز از این صندلی است. در صورتی که این میزان زمان استفاده زیاد باشد باید  صندلی با کیفیت بهتری انتخاب شود تا شخص امور روزانه خود را راحت‌تر انجام دهد. کالندز امکان خرید آسان انواع ویلچر را برای شما فراهم کرده است.